Wpis z mikrobloga

@Arxas: @MarekKoniarek: to nie chodzi o koszulę w kratę, pewnie nie każdy informatyk wygląda jak typowy informatyk ale bardzo często widzę ten charakterystyczny ubiór tj. jakieś półbuto-trampeczki z deichmanna, które pasują do gimnazjalisty, spodnie jak spodnie nic specjalnego, u góry koszula najczęściej na krótki rękaw, przykrótka lub przykryta sweterkiem, przylizane włosy i na plecach koniecznie niepasujący do niczego kolorowy plecak zapewne na laptopa. Ostatnio widziałem nawet dwóch takich koło 40,
@Arxas: @Stragan ma rację, tobie się może zdawać, że się nie wyróżniają, bo z nimi pracujesz i znasz ich, ale to się rzuca w oczy. Mieszkam w centrum Wawy, blisko tych wszystkich korpo-wieżowców i po paru latach mogę ci z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością wskazać pracowników IT.
Są jeszcze dwie mniejszości w IT.
Samce alfa, takie trochę jak @feuer, czaicie, jakieś sporty ekstremalne, zwiedzanie świata, kluby, sushi w dobrej restauracji,
@Arxas: @MarekKoniarek: to nie chodzi o koszulę w kratę, pewnie nie każdy informatyk wygląda jak typowy informatyk ale bardzo często widzę ten charakterystyczny ubiór tj. jakieś półbuto-trampeczki z deichmanna, które pasują do gimnazjalisty, spodnie jak spodnie nic specjalnego, u góry koszula najczęściej na krótki rękaw, przykrótka lub przykryta sweterkiem, przylizane włosy i na plecach koniecznie niepasujący do niczego kolorowy plecak zapewne na laptopa. Ostatnio widziałem nawet dwóch takich koło 40,
@MarekKoniarek: U mnie w firmie w sumie IT jest dosyc podzielone - developerzy, IT infrastrukturalne, it management itp. I w jednym z tych dzialow pracuje paru takich typowych kucow - spodnie o nogawce szerokosci plandeki na jelcza, na tapetach jakieś wilki, oczywiscie trampki i bluzy typu metallica xD
@Stragan: obraz, który opisałeś to chyba trochę stereotyp. Wszyscy informatycy, których znam to raczej porządnie ubrani (stać ich?) przyzwoicie wyglądający ludzie. Nie mówię, że każdy jest samcem afla i wyrywa kobiety jedna za drugą ale zdecydowanie nie przejawiają wykopowego piwniczenia i stulejarstwa.