Wpis z mikrobloga

@zarowka12: brak równouprawnienia polega na tym, że patrząc z innej perspektywy już nie ma równych praw: osoby w związkach homoseksualnych nie mogą zalegalizować tego związku w przeciwieństwie do związków heteroseksualnych, a "innowiercy" nie mogą swobodnie odprawiać swoich obrzędów religijnych w przeciwieństwie do muzułmanów.
  • Odpowiedz
@YodaMonster: Heh ale ty napisałeś też o bankach. Poza tym unikanie płacenia podatków a zwolnienie z płacenia podatków to dwie różne rzeczy.

A tak w ogóle to likuj do konkretów ze statystykami a nie mi tu wklepujesz hasło w google.
  • Odpowiedz
@SpeedTree: Banki płacą tylko CIT, wie to każdy.
Co do haseł w google, wpisałem za Ciebie gotowe hasło i jeszcze za Ciebie mam wertować? Chcę przynajmniej minimalną i mogę nawet za Ciebie wynosić śmieci ale za darmo to niestety.
  • Odpowiedz
@SpeedTree: Poczytaj wyżej o tym ile % ziem posiada teraz Kościół i ile miał wcześniej, ulga jest w pewnym sensie wyjaśniona. Supermarketów raczej nic nie wytłumaczy poza korupcją na szeroką skalę. Zazdroszczę ludziom którzy mogą każdą swoją życiową porażkę zrzucić na zły i niedobry Kościół Katolicki, źródło wszelkiego zła.
  • Odpowiedz
@YodaMonster: Ale ja nie uważam że Kościół Katolicki za źródło wszelkiego zła ( ͡° ʖ̯ ͡°), wprost przeciwnie uważam, że to ludzie tacy sami jak ja czy Ty i powinni być równo traktowani.

Poza tym myślę, że trochę się źle zrozumieliśmy. Uszczelnienie systemu podatkowego (zwłaszcza VATu!) to powinien być jeden z najważniejszych celów obecnego rządu, żeby takie sytuacje jak z wyżej wymienionych nie miały miejsca. Zamiast
  • Odpowiedz
"same s-x marriage" to oksymoron.


@ZasilaczKomputerowy: Nope. To rozszerzenie semantyczne, które dobrze opisuje dane zjawisko.

Małżeństwo to z definicji związek kobiety i mężczyzny utworzony w celu prokreacji i przedłużenia gatunku ludzkiego.


To co robimy z małżeństwami, które nie chcą czy też nie mogą mieć dzieci? Odbieramy im prawa, które otrzymali będąc w związku małżeńskim?
  • Odpowiedz
czyli w Arabii Saudyjskiej jest równouprawnienie pod względem wiary, bo muzułmanie też nie mogą posiadać Biblii?

@Lisek_Chrystusek: Nie, bo to dwie całkiem inne sprawy. Co ma wiara do posiadania biblii?
To tak jakbyś porównywał bycie zboczeńcem do małżeństwa.
  • Odpowiedz