Wpis z mikrobloga

@zygmunt_III_waszka: Moja logika jest w porządku, nie jestem przeciwny małżeństwom homo nawet pomimo że nie są konieczne i potrzebne im te małżeństwa do szczęścia ale póki nikomu nie dzieje się krzywda niech robią co chcą. Obrazek jednak mija się z prawdą i żąda narzucenia podatku na dobrowolne datki, darowizny. Podatek od darowizny niestety już istnieje i jest totalnym absurdem, może jeszcze nałożyć podatek na kieszonkowe, na prezenty urodzinowe...
  • Odpowiedz
@zygmunt_III_waszka: "same sex marriage" to oksymoron. Małżeństwo to z definicji związek kobiety i mężczyzny utworzony w celu prokreacji i przedłużenia gatunku ludzkiego. Nie są zabronione związki osób tej samej płci, jednak nie widzę powodu dlaczego z perspektywy państwa mielibyśmy je formalizować. Z perspektywy społeczeństwa takie związki nie są pożyteczne bo nie spełniają swojej podstawowej roli - nie tworzą dzieci. Zatem czemu mielibyśmy traktować takie związki na specjalnych prawach?
  • Odpowiedz
@Sihill_pl: znam. i jakoś kościół to jedyna grupa interesów która dostała takie fory podatkowe niby za zagrabione kiedyś majątki (które i tak już odzyskali)
  • Odpowiedz
@Sihill_pl: ojoj, no to faktycznie jak mieli duże majątki a teraz możliwe że mają troche mniejsze to trzeba biedaków zwolnić z podatków i opłacać im emerytury pieniędzmi pracujących obywateli. xD w sumie interes życia, ktoś ci zabiera mieszkanie, a w ramach odszkodowania nie dostajesz tego mieszkania plus jakichś odsetek, to by było za proste, dostajesz to mieszkanie plus darmowe utrzymanie z państwowych pieniędzy dla ciebie i twojej rodziny do końca świata.
  • Odpowiedz
  • 2
@fukboi skoro coś zostało komuś kiedyś zabrane, wypadałoby to oddać. Jestem teraz na telefon i nie podam źródła, ale wyczytalem kiedyś w raporcie komisji episkopatu i rządu o zwróconym majątku kościelnym. Szacowalo się go na około 30% Przed wojna Kościół miał sporą ilość ziem chociażby.
  • Odpowiedz
@Lisek_Chrystusek: mieszasz równość ludzi z równością religii. Co innego jak jedni nie mogą a drudzy mogą robić to samo, a co innego jak są dwie rzeczy i wszyscy mogą tą pierwszą i jednocześnie nie mogą tej drugiej.
  • Odpowiedz