Wpis z mikrobloga

@dorotka-wu: Nigdy nie zrozumiem jak mozna czerpac przyjemnosc z zabijania czegokolwiek.
To nie jest jakies naskakiwanie, jestem po prostu ciekawa. Strzelasz do jakiegos zwierzatka i czujesz satysfakcje jak trafisz? I cieszy Cie to, ze zabilas czy, ze bylas w stanie trafic czy co, bo serio nie ogarniam.
  • Odpowiedz
  • 8
@Kiedys_Mialem_Fejm dzięki :-)

@anamakota ludzie nigdy nie zrozumieją ze przyjemnością jest nie zabijanie a samo wyjście do lasu. Wczoraj nie oddałam strzału a jestem naladowana pozytywną energią!

@Clefairy oh do Karyny mi chyba daleko, ale twój "ból dupki" jest piękny ^^ napewno jestem bardziej twarda niż twój beniz przy
  • Odpowiedz
@dorotka-wu: z dwoma. nie jesteś jedyną właścicielką psa tej rasy. Został stworzony do polowań, i ludzie na pewno radzą sobie z jego temperamentem inaczej niż kolczatką. Pies używany w polowaniach powinien być wyszkolony, a nie że nie możesz nad nim zapanować, bez przesady.
  • Odpowiedz
  • 0
@migdalll miałam już 3 psy tej rasy i tylko nad jednym mogłam zapanować. A byłaś z tymi Jagami na polowaniu? Wydawanie komend bez słów kiedy pies wpatrzony jest w zwierzę i nie patrzy na Ciebie. A i zapomniałam żadnych gwałtownych ruchów.
  • Odpowiedz
@dorotka-wu: tak btw. nie wiem czy wiesz, ale z psem da się pracować bez dzwięku, na gesty czy sygnały. Ja tego nauczyłam mojego psa, i reaguje na konkretne ustawienia dłoni, bez werbalnej komendy. Są głuche psy - da się z nimi pracować. Jeśli pies nie patrzy na ciebie to jest problem - pies powinien co jakiś czas odwracać się i sprawdzać czy jesteś, czy wydajesz komendę.

Wstępne szkolenie psów myśliwskich
  • Odpowiedz
  • 0
@migdalll jak wykonać gest do psa który wpatrzony jest w konkretne miejsce? Uwierz mi teriery mam od prawie 20 lat... mój tata nie jest super szkoleniowcem i wolałabym oddać ją na szkolenie. Ale to jego pies i jego wybór. Kojarzysz może Tomka Winskiego? Pytałam się go czy się podejmie - powiedział ze nie widzi w tym celu bo Jagi są jakie są i dużo by nie zmienił. Ja planuje iść w
  • Odpowiedz
@dorotka-wu: ja bym po prostu nie przepuściła możliwości wyszkolenia takiego psa, nie uważam że szkolenie nie ma celu - wg. mnie jest bardzo ważne. Dla mnie przyjemnością jest praca z psem, i już pomijając że jest to polowanie - za punkt honoru dałabym sobie to, żeby pies mi super ze mną pracował w terenie.

Od października zaczynam ze swoim naukę tropienia. Wiem że łatwo nie będzie, wiem że ludzie się
  • Odpowiedz
@dorotka-wu: Wow, wpis żyje swoim życiem :) Ciekawe czy ktokolwiek z szanownych adwersarzy wyłowi z jednej z Twoich wypowiedzi bardzo ważną uwagę - że myślistwo i odstrzał zwierzyny nie są tożsame, że odstrzał to najdrobniejszy i wcale nie najważniejszy element myślistwa :)
  • Odpowiedz
@brakujacychromoson: wystarczy ograniczyć spożywanie mięsa, bo to właśnie z powodu hodowli zwierząt jest tak duże zapotrzebowanie na pasze dla zwierząt, które składa się ze zbóż, kukurydzy itd.

Na jeden kilogram miesa wołowego potrzeba około 16 kilogramów ziaren.
  • Odpowiedz
oh do Karyny mi chyba daleko, ale twój "ból dupki" jest piękny ^^ napewno jestem bardziej twarda niż twój beniz przy kobietach ^^


@dorotka-wu: No właśnie o to chodzi. Jesteś typową karynką, która "nie jest taka jak inne".
  • Odpowiedz
  • 2
@Clefairy spytaj się ludzi, którzy znają mnie osobiście a trochę takich na wykopie jest :) karynka byłam - racja z 10 lat temu, kiedy w głowie miałam siano. Ale wydoroslalam i powiem Ci ze wstydzę się tego jaka byłam.

@ImInLoveWithTheCoco ciężko dotransportowac ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@Przepiorek chyba stworze swój tag i tak raz na miesiąc czasem rzadziej (zależy jak często uda mi się pojechać)
  • Odpowiedz