Wpis z mikrobloga

@Herbert1: możesz jeździć do końca. Jeżeli sprzedający zgłosi sprzedaż do ubezpieczyciela, to być może dostaniesz rekalkulację. Sam się o to nie proś ;) Zapisz sobie koniecznie żeby wykupić ubezpieczenie, kiedy to wygaśnie w kwietniu.
@Herbert1 rekalkulacja jest obowiązkowa i czasem lepiej wypowiedzieć i kupić nowe, Zadzwoń i się dowiedz. Jeżeli chcesz Mireczku to mogę Ci policzyć składkę w kilku firmach, jak coś to pisz na priv
@Herbert1: rekalkulacje wcale nie jest obowiązkowa. NIGDZIE w ustawie nie jest napisane że masz obowiązek rekalkulacji. Jak firma zechce zrekalkulowac składkę to wtedy możesz dopłacić lub wypowiedzieć.
@Herbert1 :Jeździć możesz do końca ubezpieczenia, wypowiedzieć je możesz w każdym momencie, natomiast liczyć się trzeba z rekalkulacją, ponieważ sprzedający jest zobowiązany poinformować o sprzedaży auta, tak żeby ubezpieczyciel miał pełną wiedzę co ubezpiecza i w czyich rękach, w związku z czym może zrobić rekalkulację ale nie musi. Wszystko zależy od polityki firmy.
@Neneszo: Zgadza się :) nie ma takiego zapisu, warto poczytać ustawę :)
@mfind: Właśnie skontaktowali się ze mną z LINK4, OC mam ważne do końca kwietnia, tam była jeszcze niezapłacona składka + rekalkulacja = 2880zł za te trochę ponad pół roku dopłaty... Jeśli chciałbym brać od teraz na cały rok OC już na siebie to 3816zł... więc dla mnie bardzo duże kwoty, a nie mają rodzice prawka, nie mam możliwości mieć z nimi ubezpieczenia, pytałem też tego gościa nic nie da to że