Wpis z mikrobloga

Co jest bardziej warte instalacji Manjaro czy Mint 18? I dlaczego? System musi być 64 bitowy
#linux
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@uppss: @majsterV2: @cruc: miałem do czynienia z linuxem więc nie będę miał problemu z ogarnięciem. Bardziej chodzi mi o konkretne argumenty za Manjaro/Mintem. Jeden już padł - manager pakietów. Czy da się wskazać coś więcej?
@M4ks: przeczytałem kilka twoich komentarzy i nie są to rzeczowe wypowiedzi, twoja wiedza musi być tak samo wybrakowana jak ego użytkownika iOS
@interface: dlaczego w ogóle gentoo?
  • Odpowiedz
@098765: Ja bym wzial Ubuntu ale to ja.

Co do twojego wyboru to wszystko zalezy od tego jak dobrze sie czujesz w linuksie. Manjaro jest w miare stabilne ale jest jednak oparte na rolling release, w dodatku manager pakietow nie jest az tak ogarniety. Pacman niby jest super i dziala ale dla mnie ma jedna ogromna wade, nie mozesz zainstalowac nowej aplikacji jezeli masz oczekujace aktualizacje! Wiec najpierw musisz wszystko
  • Odpowiedz
twoja wiedza musi być tak samo wybrakowana jak ego użytkownika iOS


@098765: powiedzial wykopek pytajacy co ma zainstalowac, czepiajac sie urzadzenia z jakiego wysłano posta xD
  • Odpowiedz
@JollyGiant: używasz Ubuntu czy polecasz na pierwszą instalację? próbowałeś redhata/suse/kali/backtrack lub coś innego i masz jakieś zdanie na temat tych systemów
  • Odpowiedz
@M4ks: nie będę dyskutował z idiotą, lądujesz na czarnej liście. Wiem że mając iOS jesteś omnibusem i zadawanie pytań według ciebie to grzech, fanboje IOS tylko i wyłącznie wygłaszają swoje opinie, o nic nie pytają
  • Odpowiedz
@098765: Ktoś wyżej pisał ci o wadach manjaro, ja ci napiszę o zaletach minta. Jest bardzo dobry do rozpoczęcia przygody z linuksem ponieważ dużo narzędzi typu "przestaw coś" jest zautomatyzowana i z gui. Nie jest wolny od błędów ale ma ich stosunkowo mało w porównaniu do manjaro. Bazuje na ubuntu, a więc i na debianie, a debian kilka dobrych nawyków wprowadza. Nie ma aur ani tak szybkiego menedżera pakietów jak
  • Odpowiedz
@majsterV2: nie zastanawiałem się nad tym, jakie są tego konsekwencje? ( ͡° ͜ʖ ͡°) szczerze mówiąc nie wiedziałbym co trzeba doinstalować żeby dostać w miarę funkcjonalny system
  • Odpowiedz