Wpis z mikrobloga

@uppss: @majsterV2: @cruc: miałem do czynienia z linuxem więc nie będę miał problemu z ogarnięciem. Bardziej chodzi mi o konkretne argumenty za Manjaro/Mintem. Jeden już padł - manager pakietów. Czy da się wskazać coś więcej?
@M4ks: przeczytałem kilka twoich komentarzy i nie są to rzeczowe wypowiedzi, twoja wiedza musi być tak samo wybrakowana jak ego użytkownika iOS
@interface: dlaczego w ogóle gentoo? ma sens zaczynanie od zera
@098765: Ja bym wzial Ubuntu ale to ja.

Co do twojego wyboru to wszystko zalezy od tego jak dobrze sie czujesz w linuksie. Manjaro jest w miare stabilne ale jest jednak oparte na rolling release, w dodatku manager pakietow nie jest az tak ogarniety. Pacman niby jest super i dziala ale dla mnie ma jedna ogromna wade, nie mozesz zainstalowac nowej aplikacji jezeli masz oczekujace aktualizacje! Wiec najpierw musisz wszystko zaktualizowac
twoja wiedza musi być tak samo wybrakowana jak ego użytkownika iOS


@098765: powiedzial wykopek pytajacy co ma zainstalowac, czepiajac sie urzadzenia z jakiego wysłano posta xD
@M4ks: nie będę dyskutował z idiotą, lądujesz na czarnej liście. Wiem że mając iOS jesteś omnibusem i zadawanie pytań według ciebie to grzech, fanboje IOS tylko i wyłącznie wygłaszają swoje opinie, o nic nie pytają
@098765: Ktoś wyżej pisał ci o wadach manjaro, ja ci napiszę o zaletach minta. Jest bardzo dobry do rozpoczęcia przygody z linuksem ponieważ dużo narzędzi typu "przestaw coś" jest zautomatyzowana i z gui. Nie jest wolny od błędów ale ma ich stosunkowo mało w porównaniu do manjaro. Bazuje na ubuntu, a więc i na debianie, a debian kilka dobrych nawyków wprowadza. Nie ma aur ani tak szybkiego menedżera pakietów jak w
@majsterV2: nie zastanawiałem się nad tym, jakie są tego konsekwencje? ( ͡° ͜ʖ ͡°) szczerze mówiąc nie wiedziałbym co trzeba doinstalować żeby dostać w miarę funkcjonalny system