Wpis z mikrobloga

@Sh1eldeR ten post powinien być wklejany za każdym razem jak ktoś da post, że "janusz chce się handlować". Podzielam twoje zdanie.

Negocjacje towarzyszą człowiekowi od dawien dawna, w niektórych rejonach nawet kultura wymaga, aby przed zakupem towaru zagadać i ponegocjować. Ale na olx sami przedsiębiorcy i nadludzie. Ktoś zapyta czy da się kupić taniej? Z----ć go i wyśmiać na mirko.
  • Odpowiedz
Negocjacje towarzyszą człowiekowi od dawien dawna, w niektórych rejonach nawet kultura wymaga, aby przed zakupem towaru zagadać i ponegocjować. Ale na olx sami przedsiębiorcy i nadludzie. Ktoś zapyta czy da się kupić taniej? Z----ć go i wyśmiać na mirko.


@Oude_Geuze: a to ktoś ma obowiązek przyjąć zaproszenie do negocjacji? Jak chcesz się targować to musisz być gotowy na to, że ktoś wyśmieje twoją ofertę
  • Odpowiedz
ALE SKISŁAM Z WAS MIRKI.
CO NIEKTÓRZY MI TU PISZĄ " ŁU HU HU TO NEGOCJACJA, TRZA BYŁO SPRZEDAĆ CHŁOPIE (jestem różowa...), ŁU HU HU NIE UMIESZ SIĘ TARGOWAĆ"



ALE ŚMIESZNIE SIĘ WAS CZYTAŁO. HE HE. ( ͡° ͜
  • Odpowiedz
@KurzegoStara: 200zł, to raczej proste, gdyby w sklepie taki telefon był wystawiony za 2000zł i ktoś kupuje to jest wart 2000zł a może nawet podwyższą i też będzie schodził to jest wart 2200zł przykładowo, ale może być tak, że nikt nie kupuje i sklep schodzi na 1800zł i nagle ktoś chce to kupić, to telefon jest wart 1800zł, no k---a prościej się tego nie da napisać
  • Odpowiedz
@Xardin:

przy wystawianiu przedmiotu jest pole "do negocjacji" jak ktoś go nie odznaczył to najwyraźniej nie chce żadnych targów

A czy to faktycznie działa? Nie pytam, czy działa na kupujących, bo najwyraźniej nie. Ale czy działa na sprzedających? Tj. czy to honorują? Jak nie zaznaczą, to nigdy nic nie schodzą? Jak czasem schodzą mimo wszystko, to nie dziwota, że ludzie próbują i tak.

Poza tym, jest całkiem rozsądne założyć, że ktoś coś sprzedaje, to nie trąbi od razu na prawo i lewo, że cena jest "do negocjacji". Jasne: niektórzy to robią. Ale gdy to robisz, Twoja pozycja negocjacyjna jest dużo słabsza. Więc mnóstwo osób tego nie robi, mimo że są skłonni jakoś
  • Odpowiedz