Wpis z mikrobloga

@agaja: zakładałem, że pytanie dotyczy kobiety, która jest starą panną, mimo, że wcale tego nie pragnie. Taka, która chce być sama jest do końca życia singielką po prostu. Nie mam nic do ludzi z takim wyborem.
@staryczlowiek Z nią, albo z jej rodzicami. Znam dziewczynę po 30, bardzo ładna, zgrabna, mądra. Trochę szara myszka, ale jakby się umalowała i założyła coś, co podkreśli jej figurę, to pewnie byłaby 9/10. Ma toksycznych rodziców, którzy trzymają ją przy sobie, bo jej tak bardzo potrzebują. Oboje lekko schorowani, ale bez przesady. Ona bez nich już też chyba nie umie funkcjonować.
@rales: @staryczlowiek: @muszka_owocowka: Świat się zmienia - studia, praca, zmiany miejsca zamieszkania wymagające wejścia w nowe środowisko. Do tego powstaje pytanie - czy kobieta, która nigdy nie była w związku małżeńskim, ma 37 lat i 11-letnie dziecko to stara panna? Jak dla mnie starą panną można być i w wieku 28 i nie być w wieku 43. Wszystko zależy od nastawienia i własnej historii.
Kiedyś słyszałem, że kobieta jest jak ciasto truskawkowe na święta tj. 24 jest idealna, 25 jest już trochę nieświeża, natomiast 26 jest już nie nadająca się do spożycia. To nie moja opinia, jedynie słyszałem coś takiego.
nie może po prostu nie chcieć wchodzić w związki?

Nie każdy musi chcieć wchodzić z kimś w relacje uczuciowe przecież...


@agaja: co nie zmienia faktu, że jest starą panną ( ͡° ͜ʖ ͡°) przecież nie ma w tym nic złego.
W żadnym, bo to debilne określenie stosowane przez ludzi nieposiadających żadnej ogłady.


@addr: oj już nie przesadzaj. Ja mam 32 i jestem starą panną, jakoś mi z tego powodu przykro nie jest. Jaki ma sens zaprzeczanie faktom? ( ͡° ͜ʖ ͡°)