Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko164
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking

    Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

470

Rekord zapotrzebowania na energię elektryczną pobity. OZE nie daje rady

Rekord zapotrzebowania na energię elektryczną pobity. OZE nie daje rady

Nad ranem 9 stycznia pobity został rekord zapotrzebowania na energie elektryczną w Polsce. Ostatni rekord tego typu został pobity w lutym 2021 roku.

PolonPL
PolonPL
z
polon.pl
dodany: 09.01.2024, 08:49:27
  • #
    energia
  • #
    energetyka
  • #
    oze
  • #
    gospodarka
  • #
    fotowoltaika
  • #
    ekonomia
  • 375
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (1)

Porownajcie sobie inne kraje - ile % energii jest "low carbon"
konto usunięte
z app.electricitymaps.com
  • 11

Komentarze (375)

najlepsze

NoblePhantasm
NoblePhantasm
09.01.2024, 09:15:02 via Wykop
  • 323
OZE nie daje rady

A to co OZE miało w jakiś magiczny sposób pokrywać lata zaniedbań i idiotycznych decyzji w polskiej energetyce?
  • 52
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

HeniekZPodLasu
HeniekZPodLasu
HeniekZPodLasu
09.01.2024, 10:10:59 via Wykop
  • 140
@NoblePhantasm: nawet gdyby nie było zaniedbań, to to zimowe OZE guzik by pokryło.
  • Odpowiedz
zajencow
zajencow
zajencow
09.01.2024, 10:47:00 via Android
  • 70
@NoblePhantasm niestety rozumowanie większości ludzi odbywa się w systemie zero jedynkowym i takie pojęcie jak mix energetyczny nie istnieje...
  • Odpowiedz
wolepiwo
wolepiwo
wolepiwo
09.01.2024, 08:52:41 via Wykop
  • 182
Ja bym zamknal jeszcze kilka kopalni i elektrowni . Ta cyferka z niemiec jeszcze za mala.
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

a.....3
a.....3
konto usunięte 09.01.2024, 09:09:55 via Wykop
  • 79
@wolepiwo: Ja bym zakazał całkowicie ogrzewania węglem, pelletem, drewnem, gazem, olejem opałowym.Zostawił bym tylko pompy ciepła.
  • Odpowiedz
rdy
rdy
09.01.2024, 09:30:36 via Wykop
  • 83
@artu1313: uff, śmieciami i oponami nadal można ( ͡° ᴥ ͡°)
  • Odpowiedz
_malinovy_
_malinovy_
09.01.2024, 09:24:37 via Wykop
  • 120
Tylko atom!
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

w.....i
w.....i
konto usunięte 09.01.2024, 10:39:49 via Wypiek
  • 94
@DinguMkembe może być pod moim.
Z reguły gmina gdzie stoi taka elektrownia ma darmowy prąd.
( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Kupamilosci
Kupamilosci
09.01.2024, 10:42:55 via Wykop
  • 34
nie właśnie pod Twoim :)


@Kyrtkele: w Polsce? Spoko chętnie no ale tytani inteligencji boją się nadal bo straszny CZARNOBYL albo Fukushima xD
  • Odpowiedz
dire
dire
09.01.2024, 10:10:44 via Wykop
  • 68
Warto zwrócić uwagę na OZE. Tych w systemie zainstalowanych jest ponad 27 GW, mimo to ich moc wytwarzania z rana nie przekracza łącznie 3,5GW.
OZE to kupa ☹️
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

bachus
bachus
09.01.2024, 10:42:08 via Wykop
  • 35
@FejsFak: uświadom ludziom proszę - jaki masz pobór prądu na pompie dzisiaj?
  • Odpowiedz
____yyyy
____yyyy
____yyyy
09.01.2024, 10:51:12 via Wykop
  • 63
@FejsFak: te cieplo zmagazynowane jest z nami w pokoju?
  • Odpowiedz
tank_leosia
tank_leosia
09.01.2024, 10:49:11 via Wykop
  • 64
tank_leosia

źródło: ️

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

darbarian
darbarian
09.01.2024, 15:47:29 via Wykop
  • -6
@tank_leosia: Dodatkowo podpowiem co znaczy - OZE

O====OOOOOOOOO
Z====ZJE-BAŁEM
E====ELEKTRYKĘ
  • Odpowiedz
lalalama
lalalama
09.01.2024, 19:27:26 via Wykop
  • -2
@darbarian: ok boomer
  • Odpowiedz
awres
awres
09.01.2024, 09:46:39 via Wykop
  • 46
awres

źródło: wongiel

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

jegertilbake
jegertilbake
09.01.2024, 17:30:04 via Wykop
  • -1
@awres: Co ma jedno do drugiego? Poza tym lepiej miec auto zasilane weglem, ktore juz nie emituje zanieczyszczen w trakcie jazdy niz auto zasilane na rope, ktore emituje tez zanieczyszczenia gdy sie porusza (pomijam pyl z opon, bo to podobne w obu wypadkach).

Co do elektrowni weglowych to sa kupa, najlepiej miec Atom + weglowe ktore przynosza dochod jako awaryjne wylacznie, bez budowania nowych + OZE ktore ma dobry zwrot
  • Odpowiedz
PanDeMia
PanDeMia
09.01.2024, 09:22:59 via Wykop
  • 44
Turów trzeba zamknąć...jak to mawia druga osoba w Polsce...
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

G.....r
G.....r
konto usunięte 09.01.2024, 11:18:01 via Wykop
  • 4
@PanDeMia: Turów głosował na KO, więc jak najbardziej jestem za.
  • Odpowiedz
mibmib2
mibmib2
mibmib2
09.01.2024, 14:31:14 via Wykop
  • 0
@przeciwko78: czyli holownia nie nawolywal do zamknięcia turowa?
  • Odpowiedz
maxtrosoft
maxtrosoft
09.01.2024, 10:12:45 via Wykop
  • 29
Wincyj pomp ciepła! Elektrownie wytrzymają!
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Kibishi
Kibishi
Kibishi
09.01.2024, 11:42:50 via Wykop
  • 10
@maxtrosoft: Elektrownie to jeszcze mogłyby wytrzymać, natomiast przy dużym obciążeniu nie wytrzyma sieć, tak jak z fotowoltaiką gdzie to sieć ogranicza ile energii z paneli można oddać.
  • Odpowiedz
michcio
michcio
michcio
09.01.2024, 11:51:56 via Wykop
  • 4
A przy - 15, to już praktycznie niewiele lepsza od grzania grzałką.


@Gotter: Faktycznie, jedynie dwukrotnie...
  • Odpowiedz
larkinflight
larkinflight
09.01.2024, 10:51:38 via Android
  • 27
Dorzućmy jeszcze wymianę aut na w pełni elektryczne za parę lat i będzie taki Europejski raj że będzie trzeba zabierać paszporty żeby ludzie nie uciekali..
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

RafiRK
RafiRK
RafiRK
09.01.2024, 15:45:53 via Wykop
  • -7
@larkinflight: wymiana aut na elektryczne rozciągnięta na kilkadziesiąt lat położy system energetyczny XDDD
  • Odpowiedz
s.....c
konto usunięte 09.01.2024, 09:50:11 via Wykop
  • 23
-30 W Zabce zamykaja lufcik w kiblu.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Jare_K
Jare_K
09.01.2024, 10:42:03 via Wykop
  • 8
@shakc: mogliby odzyskiwać ciepło z moczu.
  • Odpowiedz
kabalarz
kabalarz
09.01.2024, 10:55:18 via iOS
  • 8
@shakc to w żabach są kible ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Strona 1 z 5
  • >

Hity

tygodnia

Kolejny bezczelny lekarz. 400 zł za 10 min wizyty? Od maja 5 min!
Kolejny bezczelny lekarz. 400 zł za 10 min wizyty? Od maja 5 min!
3235
Skandal w rządowej klinice. Bogaci leczyli raka szybciej.
Skandal w rządowej klinice. Bogaci leczyli raka szybciej.
3114
Dyskryminacja mężczyzn wbudowana w system podatkowy.
Dyskryminacja mężczyzn wbudowana w system podatkowy.
2763
Jak Okraść Społeczeństwo na Własną Emeryturę Przewodnik po Polskich Przywilejac
Jak Okraść Społeczeństwo na Własną Emeryturę Przewodnik po Polskich Przywilejac
2413
Dyskwalifikacja całej kadry Izraela przez oszustwo
Dyskwalifikacja całej kadry Izraela przez oszustwo
2334
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #prad
  • #energetyka
  • #gospodarka
  • #oze
  • #polska
  • #ciekawostki
  • #fotowoltaika
  • #ekonomia
  • #elektryka
  • #tauron
  • #rachunki
  • #ekologia
  • #pieniadze
  • #gaz
  • #technologia

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia