Wpis z mikrobloga

Mirki moje kochane. Sytuacja jest dramatyczna. Syn mojej przyjaciółki, mały Marcel, pilnie potrzebuje krwi. Dziecko ma nowotwór rozsiany w sześciu miejscach, czwarty stopień zaawansowania. W tym momencie chwytam się już każdych środków, bo malec wyłysiał, jest w izolatce, ma powiększoną wątrobę, niewydolne nerki. Jeżeli jesteście z Łodzi lub okolic i macie chwilę, proszę, nie wahajcie się we wtorek oddać dla Marcela krew. Ja nie mogę tego zrobić, bo sama nie jestem okazem zdrowia, więc proszę was. Wiem jak dobrymi ludźmi jesteście i wiem, ile możecie zrobić by komuś pomóc.

Wybijcie to proszę w gorące, bo czasu zostało niewiele, a jesteście moją, naszą ostatnią deską ratunku. Każda pomoc będzie nieoceniona. Wierzę w was.

#pomocy #oddajkrew #barylkakrwi #dzieckowpotrzebie #nowotwor #lodz #pabianice #lodzkie #pomoc
Pobierz
źródło: comment_Q3pE8ETBW32VJYwwVWj1RWzejL1H23lW.jpg
  • 25
@batgirl: Oddawałem niedawno krew, 0 rh+ jak w plakacie, ale tylko i wyłącznie z braku krwi w banku krwi, wysyłali smsy z prośbami o krew, bo po prostu jej brakowało i to kazdego rodzaju. Krwi nie da się wytworzyć syntetycznie, więc jak ktoś tylko może pomóc niech śmiało idzie odać krew, to tylko ukłucie igły. Satysfakcja gwarantowana.
Ludzie to się nigdy chyba nie nauczą, że nie ma oddawania krwi na daną osobę. Nawet jeśli będzie miała grupę krwi aryjską.

To jak z tym urban legend że aby zgłosić czyjeś zaginięcie trzeba odczekać 48h -> durnota kompletna, ale pewnie i tutaj znajdą się ludzie którzy w to nadal wierzą...
@Acrivec
@hacerking Nie znam przypadku ale jesli jest w miare standardowo to szansa na remisje mniej wiecej jak 1 do 3 wiec nie jest to wyrok.

@Dutch Koledze chodzilo o operacje planowe np usuniecie zylakow. Ratujace zycie sa robione zawsze w miare sil i srodkow.
A konkretnie takich przypadków znasz ile? Czy to tylko takie gdybanie "na logikę"? :)


@Dutch: konkretnie to od polowy lipca i caly sierpien (miesiace gdzie sa najwieksze braki) to okolo 70% zabiegow z trybu ostrodyzurowego bylo przekladanych. Czasem o dzien, czesciej o tydzien. Te zabiegi to najczesciej byly zlamane k udowe u osob starszych wiec takie odroczenia sa istotne. Co do planowych to pacjenci z zadkimi grupami takim jak 0-,A-,B- musieli