Wpis z mikrobloga

Mirki moje kochane. Sytuacja jest dramatyczna. Syn mojej przyjaciółki, mały Marcel, pilnie potrzebuje krwi. Dziecko ma nowotwór rozsiany w sześciu miejscach, czwarty stopień zaawansowania. W tym momencie chwytam się już każdych środków, bo malec wyłysiał, jest w izolatce, ma powiększoną wątrobę, niewydolne nerki. Jeżeli jesteście z Łodzi lub okolic i macie chwilę, proszę, nie wahajcie się we wtorek oddać dla Marcela krew. Ja nie mogę tego zrobić, bo sama nie jestem okazem zdrowia, więc proszę was. Wiem jak dobrymi ludźmi jesteście i wiem, ile możecie zrobić by komuś pomóc.

Wybijcie to proszę w gorące, bo czasu zostało niewiele, a jesteście moją, naszą ostatnią deską ratunku. Każda pomoc będzie nieoceniona. Wierzę w was.

#pomocy #oddajkrew #barylkakrwi #dzieckowpotrzebie #nowotwor #lodz #pabianice #lodzkie #pomoc
batgirl - Mirki moje kochane. Sytuacja jest dramatyczna. Syn mojej przyjaciółki, mały...

źródło: comment_Q3pE8ETBW32VJYwwVWj1RWzejL1H23lW.jpg

Pobierz
  • 25
@sylwke3100: @nie_znam_sie_ale_sie_wypowiem: @ButtHurtAlert: macie rację, ale w wakacje zawsze brakuje krwi. Dochodzi do tego, że pewne grupy krwi wydawane są tylko na ratunek. Jak odda się krew na kogoś to stacje krwiodawstwa mają jakieś argumenty aby pacjentowi nadac wiekszy priorytet. Oczywiscie, ze sie odmawia pacjentom leczenia z powodu braku krwi- trzeba przelozyc operacje na inny okres (przez SDM kilkunastu pacjentow mialo przelozone zabiegi na nastepny wolny termin czyli za
@su1ik:

Jak odda się krew na kogoś to stacje krwiodawstwa mają jakieś argumenty aby pacjentowi nadac wiekszy priorytet.

A konkretnie takich przypadków znasz ile? Czy to tylko takie gdybanie "na logikę"? :)

Oczywiscie, ze sie odmawia pacjentom leczenia z powodu braku krwi- trzeba przelozyc operacje na inny okres (przez SDM kilkunastu pacjentow mialo przelozone zabiegi na nastepny wolny termin czyli za rok)

Przełożono operacje ratujące życie? O rok? Z