Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Szanowni, mam pytanie z kategorii 'co jeść'.

Zawsze byłam chuda jak szczypior, 53 kg przy 173 cm. Zawsze miałam zbilansowaną dietę, nie jadłam 'ile wlezie', nie objadałam się śmieciożarciem, jadłam dużo warzyw i owoców. Tak naprawdę to mój styl odżywiania nigdy się nie zmienił. Nigdy też za dużo nie ćwiczyłam, bo nie potrzebowałam tego.
Około dwa lata temu zaczęłam bez żadnej przyczyny tyć. Najpierw plus 2 kg, potem kolejne i kolejne i przytyłam tak ponad 15 kg w ciągu niecałego roku. Gdy zauważyłam, że tyję zapisałam się na siłownię, zaostrzyłam dietę i nic, waga rosła. Mama mówiła 'nie jedz tyle', 'więcej się ruszaj' a ja przerażona byłam faktem, że nawet jak jadłam 1000 kcal dziennie to moja waga nadal szła w górę. Potem zaczęły się problemy z włosami, skórą, doszło zapalenie żołądka i dwunastnicy no i waga wciąż rosła. Zatrzymała się na 73 kg i stoi w miejscu. Nieważne co jem, ile ćwiczę, co robiłam - zero efektów. Znajoma lekarka zwróciła mi kiedyś uwagę, że mam dziwnie spuchniętą szyję, więc zdecydowałam się na wizytę u endokrynologa. Wykrył u mnie niedoczynność tarczycy + chorobę autoimmunologiczną #hashimoto.
Internet mówi o różnych dietach przy tej chorobie, co strona to inna dieta.
Nie wyglądam tragicznie ale i tak czuję się mega mało kobieco. Jak gruba beczka. Wydaje mi się, że każdy widzi we mnie grubasa i że ludzie komentują mnie za plecami.
Moje pytanie brzmi: czy ktoś z Was spotkał się lub choruje na tę chorobę? Co jeść, żeby te kilogramy jednak spadły.
A może poleci ktoś dobrego endo w kujawsko-pomorskim? Nie takiego co wciśnie receptę z hormonami tarczycy i powie 'następny proszę'.
Nieszczęśliwy i gruby #rozowypasek potrzebuje pomocy.

#zdrowie #tarczyca #grubyprosiak #pomocy

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( http://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Po co to?
Dzięki temu narzędziu możesz dodać wpis pozostając anonimowym.
  • 22
@Jacoobson: @ReginaPhalange: @AnonimoweMirkoWyznania:

Mam Hashimoto, wykształcenie biologiczne, pracuję w genetyce - tak ogólnie (właśnie na świeżo wróciłam z konferencji medycyny precyzyjnej). I bardzo interesuję się tematyką odpowiedzi immunologicznej.

Wg najnowszych badań nie tylko istotne są leki jakie bierzesz, ale także odpowiednia suplementacja i dieta (łącznie z tym, że istnieją powiązania pomiędzy chorobami a mikrobiomem, czyli składem bakteryjnym naszego organizmu oraz mikrobiomem a dietą). Mogłabym rozpisywać się naprawdę dużo odnośnie