Wpis z mikrobloga

Mirki, pytanie, niby proste, ale jak się zastanowić to niezbyt.

Jestem na stażu w międzynarodowej firmie, robię IT, którego prawie w życiu nie ruszałem. Bardzo się tym jaram i podoba mi się to. Ale od października powinienem zaczynać ostatni rok magisterki z kompletnie innego działu na #pwr, inżyniera mam ( ͡º ͜ʖ͡º) W pracy teraz zarządzam bazą w SQL, a od października będzie wdrażane kompletnie nowe oprogramowanie dla całego działu, co się wiąże z wytężoną pracą i doświadczeniem na tym zebranym. A potem mam opcję przejścia do dużej firmy z dziedziny IT, którą ma mi załatwić obecny szef, z naprawdę niezłymi zarobkami jak dla początkującego. Ogólnym planem początkowym było robienie dziennych i praca na jakąś część etatu tam gdzie teraz siedzę, ale wydaje mi się, że przy wdrażaniu kompletnie nowych rzeczy i nadzorowaniu tego można zdobyć niespotykane doświadczenie i ciągle myślę o zaocznych albo nawet rzuceniu tego w cholerę, a i późniejsza propozycja, w której zawiera się szkolenie wstępne przez trzy miesiące, po 8 godzin dziennie brzmi naprawdę super.

Decyzja w głowie jest już wstępnie podjęta, ale szukam argumentów w jedną i drugą stronę, bo to jednak "tylko" rok, ale jednocześnie będzie to rok zmarnowany z punktu widzenia przyszłości.

Wiem, że programistów na Wypoku jest wielu, pewnie cześć tylko udaje, ale jednak przekrój branżowy jest ( ͡° ͜ʖ ͡°) Co myślą osoby, które w IT robią, bo dla mnie jest to jednak trudna decyzja, a przyszłość widzę jednak w IT, a nie mechanice, mam porównanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)-

#naukaprogramowania #kiciochpyta #pracbaza i pozwolę sobie po raz pierwszy w życiu zawołać #programowanie bo oni mają fajnego wana ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • 16
  • Odpowiedz
@DarkAlchemy: wg mnie rozsądnie byłoby wziąć rok przerwy od studiów, później zawsze można wrócić. Wychodzę z założenia, że rok/dwa doświadczenie jest o wiele cenniejsze niż 2 stopień studiów. Jak za rok będziesz miał mniejsze obciążenia w pracy to możesz wrócić na uczelnie.
  • Odpowiedz
@NieJestemRaperem: szczerze? ja też nie :) ale jak patrzysz choćby na oferty pracy to wymagają doświadczenia, znajomości określonych technologii, frameworków itp ewentualnie wykształcenia wyższego w kierunkach (tutaj wymienione kilka bardzo luźno powiązanych ze sobą kierunków studiów).

! doświadczenie i umiejętności > magister
  • Odpowiedz
Co myślą osoby, które w IT robią, bo dla mnie jest to jednak trudna decyzja, a przyszłość widzę jednak w IT, a nie mechanice, mam porównanie


@DarkAlchemy: Nawet się nie zastanawiaj IT > MiBM, nawet nie ma co porównywać zezwierzęcenia jakie panuje wśród inżynierów konstruktorów robiących za psie pieniądze.

P.S mały pro tip, magisterkę możesz robić nawet z dziedziny nie obejmującej twojej specjalności na studiach. Podstawa jedynie że jakiś instytut na
  • Odpowiedz