Wpis z mikrobloga

@komet_a:

No dobrze ale zauważ że wiara towarzyszy ludziom od wieków np Chrzest Mieszka l i Polski i to był przełom więc mówienie rzeczy typu ''beka z wiary w boga'' lub ''XXI wiek ludzie nadal wierzą w boga'' nie jest śmieszne ani fajne


Ludzie też przez lata wierzyli, że leworęczni to słudzy szatana, a Żydzi roznoszą choroby, nie oznacza to chyba, że
w związku z tym będziemy szkalować leworęcznych
  • Odpowiedz
@PiSbolszewia: Celna krytyka samych założeń istoty Boga.Doskonale że odwołałeś się do nauki chrześcijańskiej i ją skrytykowałeś, obalając tym samym podstawy całego tego zbrodniczego systemu.Aż człowiekowi żal że nie ma na wykopie więcej takich wpisów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@cytmirka: @Kampala: ja np. uważam każdą religię za szczyt głupoty. nie ze względu na to, że wiara boga jest zła sama w sobie, a jedynie że idea religii jest bez sensu. bóg może istnieć, ale jak można wierzyć, że istota która stworzyła wszystko jest na tyle małostkowa, by wymyślać system nakazów i zakazów, co do którego wie że ludzie i tak nie będą go przestrzegać, i w dodatku
  • Odpowiedz
@Galvay: Ja mam to gdzies. Ludzie którzy wierzą w Boga nie sa dla mnie lepsi albo gorsi od tych co nie wierzą. Tak samo jak katolicy czy buddysci czy jehowe- szanuje i nie wtrącam sie. Mam swoje zdania i swoje idee.
  • Odpowiedz
@Kampala: Politeizm jest bardziej logiczny, bo brak kontaktów z bogami można uzasadnić tym, że bardziej zajęci są oni sobą nawzajem niż ludźmi, no i np. mają ograniczoną możliwość ingerowania w świat, bo np. jeden bóg przeciwdziała ingerencji drugiego boga. Poza tym skoro jeden bóg mógł wziąć się z czapy, to czemu nie mogłoby być ich więcej ( ͡° ͜ʖ ͡°)?
  • Odpowiedz
@PiSbolszewia: Brak kontaktów z Bogiem wyjaśnia doskonale koncepcja Doskonałego Zegarmistrza, który nie musi ingerować w raz stworzone, idealne dzieło. Poza tym Bóg z definicji oznacza istotę doskonałą, niestworzoną, początek i cel świata. Politeistyczne bóstwa to jedynie wyższe istoty, których istnienie niczego nie wyjaśnia.
  • Odpowiedz
istota która stworzyła wszystko jest na tyle małostkowa, by wymyślać system nakazów i zakazów, co do którego wie że ludzie i tak nie będą go przestrzegać


@Galvay: Jeśli dopuścisz istnienie wolnej woli, to jest to logiczne

w dodatku zezwala ludziom je zmieniać (bo patrząc na chrześcijaństwo- to zdanie na temat tego co jest dopuszczalne,a co nie, zmienia się przez wieki).


W chrześcijaństwie zmienia się może interpretacja Słowa Bożego, ale nie
  • Odpowiedz