Wpis z mikrobloga

#audioboners #audio #glosniki #sluchawki
Mam tragiczną karę w lapopie i szukam jakiejś karty dźwiękowej na usb i myślę nad Scarlett 2i2. Miał ktoś z tym doczynienia? W internecie jest dużo dobrych opinii na jego temat. Ma wbudowany wzmacniacz słuchawkowy (nie jest zbyt mocny ale do k550 wystarczy, wyjscie na monitory. Potrzebuję do Sluchawek Akg k550 i Microlab Solo6c, nagrywać nic nie planuje wiec nie musi miec wejsc na instrumenty ale z checia bym podlaczyl mikrofon Rode od kamerki i używał do skype, csgo itp ;p Używki chodzą po 50-100 euro, znajde cos lepszego w tej cenie? Najlepiej z DAC jak tutaj a nie sama karta muzyczna. Jak widać nie posiadam jakiegoś super sprzetu więc nie wiem czy jest sens się bawić w jakieś karty dźwiękowe typu xonar u7 i osobno wzmacniacze.
  • 8
@thisisthesix: moim zdaniem bardzo dobry wybór. Focusrite robi kawał dobrego sprzętu w rozsądnych pieniądzach. Tylko do solo 6c będziesz musiał kupić przejściówkę albo zmienić kable sygnałowe.
BTW - DAC to przetwornik cyfrowo-analogowy i chcąc nie chcąc każda, nawet najpodlejsza karta dźwiękowa go ma ;).
@konto_urojone: miałem na myśli wzmacniacz :D Dzięki za info. Tak już sprawdzałem. Potrzebuje 2x jack mono 3.5 male do 1x jack stereo 3.5 female. Wyjście na głośniki jest podobno bez amp ale w przypadku solo6c chyba nie będzie dużej różnicy bo mają swój wbudowany. Zawsze mogę podłączyć pod wyjście słuchawkowe i zobaczyć czy jakość będzie lepsza. Jeszcze jedno pytanie: Czy jest sens dokupować w przyszłości wzmacniacz typu fiio e10k czy dużo
@thisisthesix: wyjście na głośniki zawsze jest bez wzmocnienia (no chyba, że chodzi o wyjście na głośniki z wzmacniacza stereo np ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) i to bardzo dobrze, bo jak sam zauważyłeś, głośniki mają swój wzmacniacz. Różnica po podpięciu pod headphone-out może być taka, że sygnał będzie bardziej zanieczyszczony, albo może się odrobinę zmienić charakterystyka dźwięku (amp może podbijać poszczególne pasma). W każdym razie technicznie korzyści
@thisisthesix: A nie lepiej kupić zwykłą kartę zamiast interfejsu audio. Interfejsy audio raczej są nastawione na jak najlepszą rejestrację sygnału, a nie jego odtwarzanie i w ich przypadku będziesz niepotrzebnie przepłacał za opcje które w zwykłym domowym użytku będą zbędne (wejścia/wyjścia symetryczne XLR, tryb monitoringu, zasilanie Phantom itp.)
@bobbb: czytałem opinie, że bardzo dobrze odtwarza, lepiej niż nie jedna karta dźwiękowa, do tego wzmocnienie słuchawkowe. Kupuje za 50 euro pierwszą generację 2i2 więc cięzko by było za tyle kupić coś lepszego.