Wpis z mikrobloga

[ #pilkanozna #premierleague #okienkotransferowe #transfery #zzapolowy ]

Zaczynamy „Newsy z Anglii przy pierwszej kawie...”

Franco Baldini dyrektor techniczny Tottenhamu będzie w najbliższych dniach w Barcelonie. Nie będzie tam na wakacjach, tylko po to, żeby negocjować transfer Davida Villi. Daily Mail jest zdania, że do transferu dojdzie w przyszłym tygodniu.

Daily Mirror znowu wraca do tematu Bale-a. Carlo ponoć zaoferował kasę i kilku piłkarzy, którzy mogliby wzmocnić ekipę z White Hart Lane między innymi Di Marie. Cóż jak już to niech lepiej zapłacą 80 mln. Zastanawiam się, o czym teraz myślą AVB i Levy? Dzisiaj jestem drugi dzień w delegacji. W mojej grupie, która ma zrobić dosyć duży projekt jest Nicholas, gość, który urodził się jakieś 50 metrów od White Hart Lane. Pytany o Bale-a mówi: jeżeli ktoś oferuje 80 mln to powinniśmy go sprzedać. Warunek jest jeden. Cała kwota idzie na wzmocnienia, a nie na akademię, podwyżki czy premie.

Daily Telegraph pisze o warunkach kontraktu Suareza. Carlo je przedstawił, przedstawiciel Suareza po jakiś 4 sekundach zaakceptował. Teraz Real powinien załatwić to oficjalnie rozmawiając z Liverpoolem. 90% kibiców Liverpoolu, jest przekonanych, że Suarez gryźć dla the Reds więcej nie będzie…

Jefferson Montero skrzydłowy klubu Morelia ma podpisać kontrakt z Młotami. Według the Guardian WHU zrealizuje zapis w kontrakcie i zapłaci za Ekwadorczyka 3 mln funtów.

Benjamin Mendy bardzo utalentowany 18 letni francuski obrońca jeszcze wczoraj był łączony z Arsenalem. Skysport.com podaje, że uzgodnił warunki przejścia do ekipy Di Canio i lada chwila wzmocni, grającą kompromitująco słabo, obronę the Black Cats.

Alan Pardew przedstawił dyrektorowi sportowemu nazwiska dwóch graczy, których chciałby mieć na pierwszym treningu. Bent z Villi i Tomkins z WHU nie są Francuzami, więc kibice zastanawiają się, czy to aby nie plotka…

Jonjo Shelvey nie ma za mocnych notowań u manager Liverpoolu. Nie pasuje do koncepcji, ponadto Liverpool ma kilku pomocników, którzy są lepsi o Jonjo. Dla mnie to urodzony defensywny pomocnik, ale z uporem maniaka ustawiany na środku. Swansea chce go mieć w nowym sezonie. Według Daily Mail chcieć znaczy móc, o ile wyłożą 5 mln. Niezbyt wygórowana kwota…

Evertonfc.com pisze, że ma dzisiaj dojść do spotkania Martinez – właściciele, w celu dogadania transferów. Roberto obiecał kibicom Ligę Mistrzów, teraz pora na ruch zarządu.

Elpais kończy spekulacje nt. Isco. Jest w Madrycie i … będzie przez najbliższe kilka lat.

La Gazzeta Delo Sport /Telegraph potwierdza transfer Teveza do Juve. Nie potwierdza tego oficjalna City.

The Sun pisze, że Victor Wanyama może przejść do Cardiff City. Wczoraj pisałem, że Southampton odpuścił po tym, jak usłyszał o 1 mln funtów prowizji dla managera. Nie wiem czy w Walii o tym słyszeli?

Gerard Deulofeu utalentowany ofensywny gracz Barcelony może trafić na wypożyczenie do Liverpoolu lub Tottenhamu – Daily Mail.

Caughtoffside i ich informatorzy donoszą, że jeszcze w piątek zaczną się rozmowy na linii Everton – Arsenal & Liverpool – Arsenal. Oczywiście sprawa dotyczy Fellainiego i Reina. Moim zdaniem dobry ruch zwłaszcza w sprawie Reina. Niech Szczęsny w końcu pozna znaczenie słowa „rywalizacja”.

Według Davida Luiza z Chelsea, który udzielił wywiadu portalowi Goal.com Paulinho przejdzie do Tottenhamu „na dniach”.

Daily Mail pisze, że transfer Thiago Alcantara jest dogadany. Będzie kosztował MU 20 mln.

Micah Richards jest w orbicie zainteresowań Guardioli – der Spigel.
  • 14
@chapeau_bas: jeszcze sie okienko nie zaczęło a już takie transfery są,i to ile. Dawno tak nie było. Nie rozumiem tylko jak na razie Barcelony. Przyszedł niepewny Neymar, odejdzie thiago, villa. Real się wzmacnia jak może, isco, bale, Suarez, oj będzie trudno.

Pomimo że jestem kibicem Barcelony to się cieszę że Thiago do mu przechodzi, premier League będzie jeszcze lepsze.
@chapeau_bas: Barcelona potrzebuje koniecznie tylko dwóch wzmocnień. Pierwszym jest oczywiście środkowy obrońca i ten będzie kupiony. Sprawa jest niezwykle trudna, bo nie tylko upragniony Thiago Silva, ale również pozostali kandydaci są bardzo trudni do wyjęcia i bardzo drodzy.

Ponadto potrzebny był ktoś, kto przywróci równowagę w ataku - ktoś, kto przyciągałby uwagę obrońców podobnie jak Messi i robił mu więcej miejsca, a poza tym sam mógłby wziąć na siebie ciężar zdobywania
Gdybym decydował o transferach, zastanowiłbym się poważnie nad sprzedażą Daniego Alvesa (od Monaco czy PSG na pewno można by wyciągnąć dobrą cenę), postawieniem na Montoyę (i kupieniem mu niedrogiego potencjalnego zmiennika), który jest wyższy i gra nieco mniej ofensywnie, co równoważyłoby wycieczki pod pole karne przeciwnika robione przez Albę.


@Czajna_Seczen: Nie wyobrażam sobie żeby Barca grała bez Alvesa. Jak dla mnie to 4 najważniejszy piłkarz Barcy po Messim, Xavim i Inieście.
@appylan: Od Monaco można by 20-25 wydębić ;) Alves był bardzo ważny, ale teraz większość jego wrzutek jest niecelna, a w obronie zostawia mnóstwo dziur, razem z Albą wprowadzają pewien brak równowagi między ofensywą a defensywą, a na dodatek obaj są niscy.

Po jednym meczu nie ma co Montoyi oceniać, jest młody i nie grał regularnie, więc miał lepsze i gorsze momenty, ale w pierwszej części sezonu prezentował się b. obiecująco