Wpis z mikrobloga

Postawiłem na łapki Debiana, ale za chiny nie mogę włączyć karty wifi. Ikonka wylaczona a ifconfig wywala tylko wlan0 i lo. Szukam i nie mam pomysłów co dalej a nie bede siedział na kablu.
#linux #debian
  • 20
  • Odpowiedz
@TypowyNerd:
> maciej@debian:~$ lspci

00:00.0 Host bridge: Intel Corporation Atom Processor Z36xxx/Z37xxx Series SoC Transaction Register (rev 0e)

> 00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation Atom Processor Z36xxx/Z37xxx Series Graphics & Display (rev 0e)
> 00:13.0 SATA controller: Intel Corporation Atom Processor E3800 Series SATA AHCI Controller (rev 0e)
> 00:14.0 USB controller: Intel Corporation Atom Processor Z36xxx/Z37xxx, Celeron N2000 Series USB xHCI (rev 0e)
> 00:1a.0 Encryption controller: Intel Corporation
  • Odpowiedz
@Zarov: Chyba wyzej ale mozliwe, ze cos przeoczylem.

Odpal nmtui i zobacz czy po za Eth jest cos jeszcze na liscie, jesli jest to wejdz w ustawienia i wpisz co trzeba. Pozniej nie zapomnij jej aktywowac z poziomu nmtui.
  • Odpowiedz
@TypowyNerd: po aktualizacji wywalilo mi aptitude a sam apt-get wywala jakies kolejne zaleznosci i teraz kolejny 1gb aktualizacji. Tak czy inaczej nie znajduje mi nmtui, nawet w repo.
  • Odpowiedz
@Zarov: Dziwne, moj debian ma nmtui ale mam tez backporty wiec moze z nich zainstalowalem. Nie pamietam.

Tak czy siak cudow nie ma.

1. Nie masz zainstalowane sterownika z nonfree repo.
2. Nie masz skonfigurowanego polaczenia na interface.

Jeden z dwoch, nie biore pod uwage innych, z tym, ze jesli w ifconfig widac interface to 99.9% jest to opcja druga.

Dobrej nocy.
  • Odpowiedz
@LosEvilos: @TypowyNerd aktualizacja Debiana posypała cały system. No to Ubuntu, którego jakoś nie uzywalem nawet za czasów mojej fascynacji Linuksem i o dziwo już na live cd wykrywa sieci. Instaluje się i zobaczymy co z tego wyjdzie. Dzięki za pomoc.
  • Odpowiedz