Wpis z mikrobloga

Rusza nowa kampania społeczna!
Kampania Przeciw Homofobii, Wiara i Tęcza oraz Tolerado obwieszą największe miasta Polski takimi billboardami.

Patronat nad kampanią objęły redakcje katolickie, m.in. Tygodnik Powszechny, miesięcznik Znak, kwartalnik Więź, wydawany przez warszawski Klub Inteligencji Katolickiej magazyn Kontakt.

Przekażmy sobie znak pokoju to kampania społeczna skierowana do chrześcijan, która ma na celu przypomnienie, że z wartości chrześcijańskich wypływa konieczność postawy szacunku, otwarcia i życzliwego dialogu wobec wszystkich ludzi, także homoseksualnych, biseksualnych i transpłciowych. Na zaproszenie organizacji LGBT biorą w niej udział m.in. znani działacze i publicyści katoliccy. W ramach kampanii na ulicach największych polskich miast pojawią się billboardy i wielkoformatowe plakaty. Wyemitowane zostaną spoty filmowe, w których m.in. znani katolicy mówią o konieczności szacunku dla osób LGBT. Ruszy też specjalna strona internetowa, a w całej Polsce odbędą się spotkania dla wierzących na temat potrzeby większej akceptacji osób LGBT w Kościołach i społeczeństwie.

Więcej info na www.znakpokoju.com
Filmiki https://www.youtube.com/user/filmyKPH/videos

#neuropa #4konserwy #lgbt #homoseksualizm #chrzescijanstwo #kosciol #polska #wiara #katolicyzm
Pobierz falszywyprostypasek - Rusza nowa kampania społeczna!
Kampania Przeciw Homofobii, Wiar...
źródło: comment_yJjvC5dacY4hCajHL4CnNPpsVonTHDWM.jpg
  • 84
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@falszywy_prosty_pasek: Jestem hetero i chrześcijaninem, mam szacunek do drugiego człowieka, niezależnie od jego orientacji. Nie lubię tylko kiedy ktoś mi wmawia, że homoseksualizm, biseksualizm, czy transpłciowość to coś normalnego. Uważam, że normę wyznacza natura, która stworzyła człowieka w taki sposób, aby przedłużał swój gatunek, a to jest możliwe jedynie przez związek kobiety i mężczyzny. Uważam, że każdy człowiek ma prawo do szczęścia (pod warunkiem, że nie krzywdzi drugiej osoby), więc nie
@agaja: kogo uświadamiają i o czym niby? To podobny poziom jakby lewicujące środowiska wykupiły billboard z księdzem posuwającym dziecko bez cenzury. Takie akcje mogą budzić jedynie niesmak i żenadę. Rozumiem, że można być przeciw aborcji (ciekawostka - wystarczy nie przeprowadzać jej na sobie i nie trzeba walczyć ze wszystkimi) ale takie kwiatki jak ten poznański billboard muszą przynieść skutek odwrotny do zamierzonego.

Na przykład jak wytłumaczyć dziecku co jest na tym
@emkape: Mam rozumieć, że fakt iż natura stworzyła człowieka w taki sposób, aby przetrwał i przedłużył gatunek jest wymyślony, żeby dopiec środowiskom homoseksualnym? Ja rozumiem, że niektóre osoby homo mogą się poczuć dotknięte, ale mój argument nie ma na celu obrażanie, czy też umniejszanie człowieczeństwa osób homo. W żadnym wypadku. Ja po prostu uważam, że jeśli paruje się dwóch osobników tej samej płci, to nie przedłuży w ten sposób gatunku tak
ja wiem, ze te zdjecia bywaja nieco brutalne - ale jednak uswiadamiaja ludzi nieco, ze aborcja to wcale nie taki zabieg kosmetyczny, jak to niektorzy jej zwolennicy twierdza.


@agaja: Te obrazki to po prostu tania, grająca na emocjach sugestia, że coś brzydko wyglądającego jest też niemoralne. I tyle.

sobie to natura wymyśliła


@pawpawe: natura sobie również wymyśliła, że jak dostaniesz raka, to powinieneś zdychać w cierpieniach, a nie leczyć
@falszywy_prosty_pasek: Warto też przypomnieć słowa byłego już Prymasa Polski Józefa Kowalczyka:

Kościół nie będzie się odwracał od homoseksualistów. Są oni jego członkami, jako osoby ludzkie, tak jak wszyscy inni. Nie akceptuje natomiast praktyk homoseksualnych i to uważa za grzech. Skłonność nie czyni nikogo niegodnym człowiekiem, ani człowiekiem gorszym, a tym bardziej nie wykluczają go ze społeczności katolickiej. Link