Wpis z mikrobloga

Obecnie zarabiam 7k netto, niedługo będę kończył 23 lata, więc pora pomyśleć o lepszych zarobkach w niedługim czasie. Zastanawiałem się nad #emigracja do #uk, bo w sumie tam po angielsku gadają i najlepiej się porozumiem.
Tylko nie wiem czy się opyla zostać w PL, bo na pewno dobiję do 10k netto, a koszt życia będzie o wiele mniejszy. No, ale to Polska jak w lesie, nie czuję się najlepiej tutaj, więc chcę wyjechać. #pracbaza #pracait

Gdzie rozwijać karierę?

  • W Polsce 58.0% (920)
  • Zagranicą 42.0% (666)

Oddanych głosów: 1586

  • 101
@wykopek12: Niezależnie od zarobków zastanów się, czy będziesz chciał wyjechać na stałe, czy na pewien okres. To niesie za sobą konsekwencje. Młody jesteś, pojawi się jakaś kobieta, przyjdzie czas na założenie rodziny i będzie pytanie, czy Twoje dziecko ma być Polakiem, czy obywatelem np. Anglii. A potem kolejne i kolejne problemy, które Cię znajdą nawet na Marsie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@wykopek12: Dwa razy musiałem się zastanowić zanim dałem odpowiedź - to jakaś tragikomedia. Ale zostań w Polsce, jeżeli masz możliwość awansu. Za 7k w Polsce możesz fajnie żyć :) No chyba że w UK masz znajomych, dobre miejsce do zaczepienia się, żonę, awansy to wiesz... :) Ale też nie jest powiedziane że w Polsce tego nie możesz mieć
nikt z takimi pieniędzmi nie traci czasu na pisanie głupich komentarzy w Internecie. Podkreślam - nikt. Nie ma wyjątków.


@kretyn: No tak, bo to #!$%@? jest majątek, i ludzie, którzy zarabiają 7k to elita, która nie traci czasu na tak przyziemne czynności jak pisanie na stronie o niczym.

Funfact: pisząc ten komentarz zarobiłem pół Twojej dniówki ( )
@wykopek12:

Niektórym to już naprawdę się w dupach przewraca.

Zarabiasz 7K netto w IT i chcesz wyjechać do UK? :D

To wyjedź! Po kiego grzyba nam o tym piszesz pod tagiem emigracja? potrzebujesz wykopowego błogosławieństwa, pozwolenia?

Tak patrzę po twoich innych wpisach i komentarzach i strasznie śmierdzi mi to fejkiem.