Wpis z mikrobloga

Obecnie zarabiam 7k netto, niedługo będę kończył 23 lata, więc pora pomyśleć o lepszych zarobkach w niedługim czasie. Zastanawiałem się nad #emigracja do #uk, bo w sumie tam po angielsku gadają i najlepiej się porozumiem.
Tylko nie wiem czy się opyla zostać w PL, bo na pewno dobiję do 10k netto, a koszt życia będzie o wiele mniejszy. No, ale to Polska jak w lesie, nie czuję się najlepiej tutaj, więc chcę wyjechać. #pracbaza #pracait

Gdzie rozwijać karierę?

  • W Polsce 58.0% (920)
  • Zagranicą 42.0% (666)

Oddanych głosów: 1586

  • 101
@wykopek12: Zależy tbh. na czym Ci zależy, bo generalnie jak masz już te 7-8k netto to jakość życia lokalnie się zbytnio nie polepsza, ale możesz odłożyć więcej ( nominalnie :P ) gotówki na podróże sprzęt inwestycje etc., no ale za cenę bycia daleko.

Źródło: ja ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@mamrotekk: @NanMin:


Istnieje niestety możliwość, że pisze serio. W branży programistycznej jest sporo firm, w których po pół roku Junior zarobi spokojnie 4k netto, po jakimś czasie jak się sprawdzi - 6k netto, a po roku albo dwóch - 10k.

@kretyn:

ładna zarzutka, ale rada na przyszłość - nikt z takimi pieniędzmi nie traci czasu na pisanie głupich komentarzy w Internecie. Podkreślam - nikt. Nie ma wyjątków.

Wcale nie.
@Protector: ja tez bede zarabiał wiecej od ciebie i jakoś sie nie chwale ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Bo wiesz w normalnym życiu nie mowię nigdy o swoich zarobkach, ale tutaj...o panie to jak obrażanie papieża i patrzenie na trzask bulu dup ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@wykopek12: zarabiasz taką kasę i zadajesz takie pytania. ktoś zarabiający tyle forsy powinien wiedzieć czego chce od życia, a nie pytać stulejek co zrobic ze swoim życiem.


@mila-uk: 7k pln na miesiac to dla ciebie tyle forsy? na funty to bedzie niecale 1200 funtow, no zajebisty standard zycia, wedlug mnie tyle powinien zarabiac kazdy Polak minimum przy obecnych cenach zeby zyc godnie, dajcie sie traktowac jak gowno dalej i badzcie
Istnieje niestety możliwość, że pisze serio. W branży programistycznej jest sporo firm, w których po pół roku Junior zarobi spokojnie 4k netto, po jakimś czasie jak się sprawdzi - 6k netto, a po roku albo dwóch - 10k.


@Tostu: 10k po roku? No nie wiem. Może w Warszawce albo Wrocławiu xD
W ogóle nie rozumiem Polaków że zgadzają się pracować za grosze. Przecież to prawie jak wolontariat. A wystarczy trochę chęci, ja po szkole dostałem już oferte pracy na Microsoftu, ale musiałem ją odrzucić bo proponowali mi marne 8k dolarów na ręke na start. To śmiech na sali, a nie pieniądze.