Wpis z mikrobloga

#zywnosc #dieta #silownia

Hej koksy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Płatki owsiane - na gorąco (lub na zimno zagotowane wcześniej), prażone, czy na surowo z zimnym mlekiem? Podobno niegotowane pogarszają wchłanianie wapnia i podrażniają przewód pokarmowy, ale mają niższe IG. A jak jest z minerałami typu Potas, Mg, witaminami B? Czy pod wpływem wysokiej temperatury nie tracą swoich wartości?

Dzięki
  • 8
@Polska5Ever: Wiesz, ja jestem laikiem. O IG powiedziała mi moja koleżanka, dietetyczka jak powiedziałem, że po jasnym pieczywie chce mi się spać :D Zmiana diety na produkty o niższym IG faktycznie poprawiło mi poranki.
Palicho to IG, bardziej mi chodzi o przyswajalność takich płatków i o wartości. Co strona, to inaczej piszą.. a wiem, że jest tutaj sporo kumatych osób.

Pozdrawiam :-)
@dzaworek: robisz z zarcia rocket science, chopie, szkoda czasu ( ͡° ͜ʖ ͡°) #!$%@? jak wygodniej, jak sie niedoborow witamin/mineralow boisz to idz sie przebadaj i suplementow razie potrzeby, tyle

@ArturR95: jak potrzebujesz to dorzuc, co za roznica - slodzik to tylko smak, zadnego znaczenia dla diety nie ma. ja jem suche omlety bo mi tak smakuja - wiekszosc znajomych musi je czyms posmarowac bo inaczej