Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki. Problem mam.
Poszedłem do technikum, które pomimo dobrych opinii okazało się być patologiczne. Obawiam się że oprócz tytułu technika i słabej matury nic z niego nie wyniosę. Zastanawiam się więc nad ucieczką. Innego technikum kształcącego w kierunku logistyki nie ma już w moim mieście, więc muszę kombinować coś innego.
Na informatykach jest wszędzie maks, więc odpada. Zostaje tylko liceum. Gdzieś wyczytałem, że jest możliwe uczęszczanie do liceum i jednoczesne zdobywanie tytułu technika. Jak to działa? Idę do jakiejś szkoły która się tym zajmuję, płacę ileś tam i chodzę tam po lekcjach w liceum? Był ktoś na czymś takim?

Olać tytuł technika, pójść do zwykłego lo, a później na studia?

Muszę szybko podjąć decyzję bo później już popij wodą. Proszę o pomoc.

#edukacja #techbaza #licbaza #szkola

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( http://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
Po co to?
Dzięki temu narzędziu możesz dodać wpis pozostając anonimowym.
  • 12
@Krzy___ek: Trochę rozwinę Twoją myśl - generalnie szkoła średnia nie ma znaczenia jako sama w sobie, ale chodzenie do konkretnej szkoły ma pewne skutki. Przykładowo - w szkole jest rozszerzony angielski, część przedmiotów po angielsku - nauczysz się dobrze języka, przynajmniej będzie to dobry start przy samodzielnej nauce. Im mniej patusów w szkole, tym łatwiej złapać kontakty na lata, to z kumplami ze szkoły średniej utrzymuję do dzisiaj relacje mimo iż
OP: @Weed233: tak ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@shiverr: no właśnie to technikum jest strasznie patologiczne. Poszedłem do niego z bardzo dobrego gimnazjum, gdzie patologi nie było wcale. Po prostu zwykli ludzie. I to mi bardzo odpowiadało. Na czym mi zależy? Na tym żeby nie skończyć na kasie w biedronce ( ͡° ʖ̯ ͡°)

W liceum:
+trochę wyższy poziom
+rok mniej
+mniej/brak
Olej technikum, ja mam technika Informatyka i nic mi z tego. Ten tytuł nic nie daje, naprawdę. Idź do dobrego lo, gdzie będzie realizowane rozszerzenie, a nie tylko wpisane w program. Ja byłem w patologicznym technikum i trochę żałuję, bo na maturę sam musiałem zakuwac, w szkole tylko postawy podstaw. A przedmioty zawodowe to był śmiech na sali. Nic nie uczyli.