Wpis z mikrobloga

#uberoslo
kilka informacji na temat "spalania" podczas pracy w #uber
Wczoraj zacząłem prace o 17.00 i skończyłem o 4.30 nad ranem.
Naładowałem auto na 90% w Drammen. Licząc z przyjazdem na ładowarkę dzisiaj, przejechałem 249,9 km i zaczynam ładowanie od 34% wiec nie jest źle, mógłbym nawet stwierdzić ze jest całkiem przyzwoicie.


Jak sytuacja wyglada z ekonomia
Audi A4 2013 TFSI 170hp
- dziennie około 200km
- rata 3500nok/miesiąc
- ubezpieczenie 1500nok/miesiąc
- paliwo 9000nok/miesiąc
- autopass 3000nok/miesiąc
- serwis: zależy co sie #!$%@?, serwis gwarancyjny płatny
#tesla S 85 2013 około 450hp
- dziennie około 200 km
- rata 7100nok/miesięcznie
- ubezpieczenie 1300nok/miesiąc
- paliwo brak
- autopass brak
- serwis za free
Także mówiąc, auto na kredo, zastanówcie sie 3 razy #polskanadalwlesie


Teraz hajs bedzie sie zgadzał!
#norwegia #zagranico #emigracja

Pobierz
źródło: comment_fE6fcGugyp5ptiCG7QdWLeapHoxg37ZG.jpg
  • 56
i zaczynam ładowanie od 34%


@localgoodness: Czy ma to jakiś tryb oszczędzania baterii przy niskim naładowaniu jak telefony? Wyłącza transmisje komórkową? Wygasza ekran? Ogranicza osiąganą prędkość?

Są jakieś dodatkowe zabezpieczenia jak mamy na przykład 10%? Nawiguje do najbliższej stacji ładowania? Wprowadza jakieś dodatkowe ograniczenia? Robi "co może" by nie rozładował się na środku drogi?
@localgoodness: Wiesz że od lutego mają podnieść opłaty nawet dla elektryków co prawda na początek w godzinach szczytu ale pewnie będzie sukcesywnie rosnąć. Ale fakt że w opłaca się mieć tutaj elektryka.
@localgoodness: Mireczku nie odpowiedziałeś mi ostatnio. Dużo formalności z kredytem w Norwegii? Jakieś wymagania? Możesz opisać jak to wyglada od strony formalnej? I ciekawi mnie tez czy jesteś do przodu jeśli chodzi o koszt i zarobek na jeżdżeniu uberem
- ubezpieczenie 1500nok/miesiąc

- paliwo 9000nok/miesiąc

- autopass 3000nok/miesiąc

- serwis: zależy co sie #!$%@?, serwis gwarancyjny płatny


vs

@localgoodness:

- ubezpieczenie 1300nok/miesiąc

- paliwo brak

- autopass brak

- serwis za free


@localgoodness: wiem że porównujesz aktualne warunki i niby czemu nie bo z nich korzystasz, ale to porównanie jest trochę nieuczciwe - nie dość, że wziąłeś mocno przeciętny samochód spalinowy to jeszcze w przypadku Tesli jest tak tanio
@Shmit: na uberze tygodniowo ogarniam 10-12k
- kredo dostaniesz w 2h o ile masz wszystkie dokumenty i przy takim aucie minimum 600k rocznie dochodu
- wymagania to rozliczenie z 2015 oraz 3 ostatnie odcinki wypłaty
Także mówiąc, auto na kredo, zastanówcie sie 3 razy #polskanadalwlesie


@localgoodness: tylko że jak już dotrze to do Polski i będzie w cenach osiągalnych dla Polaków to już od dawna prąd będzie miał w sobie akcyzę, podatek ekologiczny i co tam dorzucą aby dorównać cenie benzyny, Tesle będą obłożone cłem i jakimiś nowymi podatkami ekologicznymi i nadal będziemy w lesie ( ͡° ͜ʖ ͡°)