Wpis z mikrobloga

Ślub to jeden z ostatnich bastionów normalności w tym coraz mniej normalnym świecie.

Masa cywilizacji, różnorodność kultur i wierzeń, zmieniające się systemy polityczne i moralne całych społeczeństw - przy tych wszystkich zjawiskach "ślub" nadal trwa w swojej sile wiążąc dwoje ludzi.

Dla wierzących jest aktem przymierza z Bogiem, dla tych mniej wierzących symbolicznym zwieńczeniem ich uczucia, obietnicą monogamii i wspólnym dzieleniu szczęścia i trosk do końca swoich dni.

Nie ma piękniejszej symboliki definiującej miłość dwojga ludzi.

#zwiazki #przemyslenia
  • 21
ponad 40 % malzenstw bierze rozwod do 5 lat

w stanach ponad 60%

sama ilosc zawieranych zwiazkow malzenskich jest z roku na rok nizsza

ta instytucja padnie jeszcze za naszego zycia
@Venro: nie przezyje

kobieta w dzisiejszych czasach nie potrzebuje męza a facet nie potrzebuje żony

my idziemy za stanami a tam trend jest z roku na rok coraz gorszy

japonia to juz w ogole
@mirek216 Przeżyje. Z obserwacji mogę powiedzieć, że obecne pokolenie 30-latków rzeczywiście do ślubów się nie garnie, ale już pokolenie obecnych 20-25-latków dużo chętniej zaczyna się poważnie wiązać. Przynajmniej w moim otoczeniu.
@mirek216 Przede wszystkim pokolenie obecnych 30-latków jest zdaje się tym najmniej samodzielnym, które cały czas mieszka z rodzicami lub wraca do rodziców na skutek nieudanych wyborów życiowych. Trudno o założenie rodziny w takich warunkach.
@Asterling: alez moj przyjacielu, syty glodnego nie zrozumie, dla mnie i dla mojej zony wspolne wyznanie milosci i przyrzeczenie sobie jej do smierci wobec Boga i rodzicow i przyjaciol pieknie zcementowalo i wzmocnilo jej sile:) zycze Ci bys mogl poczuc coa takiego... :)