Wpis z mikrobloga

ZEUS SIĘ ZGUBIŁ ()
wczoraj wieczorem w okolicach osiedla na Nyskiej/Pięknej (Krzyki - Huby) zgubiła się papuga nimfa. ZEUS jest cały biały i wydaje bardzo głośne dźwięki. Zdarza mu się zagwizdać, ale generalnie słychać go na całym osiedlu. Ostatnio widziany nad działkami ROD Pokój, mógł się przemieścić w kierunku Krakowskiej lub Klimasa, chociaż niewykluczone, że uciekł na osiedla lub do parków z powodu hałasu od ulicy.

Gdyby ktoś usłyszał głośne darcie mordy ptaka lub zobaczył, napiszcie proszę od razu gdzie to było, my cały czas chodzimy po osiedlach i nasł#!$%@?. Jest bardzo spanikowany, ale można go wołać "Zeus, chodź chodź chodź" i wystawić rękę wysoko w jego kierunku lub gwizdać jak amerykański robotnik na ładną laskę - rozpoznaje melodię i gwiżdże to sam. Na swoje imię reaguje i jeśli woła się z wysokiego balkonu lub okna, to duża szansa, że przyleci. niezawodne jest też rozłożenie w rękach jakiegoś ręcznika lub koca i delikatne machanie przed nim, nie wiedzieć czemu strasznie się wkurza, przylatuje na to, rozpościera skrzydła i drze dzioba.
Bardzo za nim tęsknimy ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#zeuswladcaprzestworzy #wroclaw #gdziemojptak #pomocy
Pobierz Theia - ZEUS SIĘ ZGUBIŁ (・へ・)
wczoraj wieczorem w okolicach osiedla na Nyskiej/Piękne...
źródło: comment_CwERFUsN4JLSKpqbvB2DaYnasrjFNZHx.jpg
  • 34
@DennisRozrabiaka: To nie jest śmieszne...

@Theia: Szukanie ptaka w mieście to jak szukanie igły w stogu siana. Zrób plakaty (dużo plakatów) i porozwieszaj w obrębie 1-2km od miejsca ucieczki (dalej nie odleci, to nie jest dziki ptak), zostaw też u wszystkich wetów w okolicy i popytaj u okolicznych hodowców (często papugi lecą gdy usłyszą dźwięk innych papug). Mi się udało znaleźć ptaka a byłem w gorszej sytuacji (Rico uciekł do
@Theia jak sie znajdzie to moze sens mialoby zalozenie telemetrii? Chociaz pewnie to troche overkill, bo sam nadajnik to >= ~600 zl, a jeszcze trzeba byloby odbiornik ogarnac.
@Theia: O dobrze, że o gołębiach wspominasz, bo zapomniałem. Popytaj też u gołębiarzy, papugi to zwierzęta stadne, często papuga po ucieczce przyłącza się do stada gołębi.

@l-_-l: Papuga to nie sokół ( ͡° ͜ʖ ͡°) Papugi trzymane w niewoli nie są najlepszymi lotnikami, za daleko nie odlecą.
@Akos: poszukam hodowców papug i gołębi i weterynarzy we Wrocławiu i każdemu zostawię na mailu notatkę o Zeusie. papug nie miał z pół roku kontaktu z innymi ptakami, ale nawet dużych zwierząt się nie boi (raczej jest odwrotnie), więc mógł się doczepić gdzieś. martwię się strasznie, bo noce są teraz bardzo zimne, mam nadzieję, że da sobie radę.
@sidhellfire: to nie jest głupi pomysł
@alma_: w klatce siedzi tylko
@Theia zazdroszczę i mam nadzieję ze wam się znajdzie :c
Jak sobie wychować tak grzecznie wróbla i jaki to rodzaj? Papuga jakaś? Bardzo bym chciała takiego zwierza. Powiedz coś więcej na ten temat.