Wpis z mikrobloga

Dużo gównoburz było ostatnio o #lpg to ja może dołożę do ognia coby nie zgasł ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tak więc moje półroczne podsumowanie instalacji gazowej. Zbierałem rachunki od miesiąca po założeniu instalacji gazowej i spisywałem całkowite spalanie. Biorąc pod uwagę iż przejechałem przez ten czas 10 000 kilometrów, a moja instalacja kosztowała mnie około £500 (licząc nowe fajki i świece które musiałem zakupić) wyszło mi, iż jestem na plus względem benzyny około £300 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Spalanie oscyluje w okolicach 17l/100km - czyli niewiele więcej niż na benzynie - ale na benzynie uważałem jak jeździłem by nie było zbyt drogo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Silnik M54B25 - czyli 191 kucy mechanicznych ciągnących 1.5t #bmw #e39 #bmwsorka

To daje zwrot inwestycji (ROI) na poziomie 120% rocznie - biorąc pod uwagę iż w banku można dostać max 4% rocznie - zaczynam moje oszczędności inwestować w samochody z gazem hehehehehe ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czeka mnie przegląd i wymiana filtrów gdzieś zamiesiąc-dwa - co oznacza wycieczkę do Polski. Mam nadzieję, że wszystko jest w dobrym stanie - gdzieś słyszałem o Angielskim gazie jakoby zabijał Polskie nieprzystosowane parowniki - ale jakoś nie chce mi wierzyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jakieś pytania?

#samochody #motoryzacja
sorek - Dużo gównoburz było ostatnio o #lpg to ja może dołożę do ognia coby nie zgasł...

źródło: comment_BWYE7FJJVP62rIP1bbzoqBmKxi0NbmVX.jpg

Pobierz
  • 30
Chyba za mało KM napisałeś, 170 to ma moje bida B54B22 :)


@Kejran: no sorki, od starości spadło trochę koni ( ͡° ͜ʖ ͡°)

cóż mogę ci powiedzieć, czekam tylko aż spłyną ci tłoki i tyle z twojej inwestycji


@strawberian: koszt wymiany silnika wraz z zakupem silnika to koło £800-900 - jestem na to przygotowany ponieważ samochód ma już ponad 350k nastukane.

A LPG miałoby jakoś
Ja to myślę, że będziesz jeździć i jeździć, wszytko padnie, a silnik nadal będzie jak żyleta. Nawet jak bierze trochę oleju to przynajmniej ma dobrą lubryfikacje ( ͡ ͜ʖ ͡)


@Kejran: ale mnie od mocy #!$%@? już bierze, musi być M54B30 co najmniej, nie ma bata ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@chaos_n: no ale ja mam turasa przeca ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No jak wtrysk poleci i będzie za ubogo to może wypalić dziurę w tłoku, upalić zawory itp


@strawberian: z tego co wiem to moja isntalacja automatycznie wyłącza gaz w takich momentach :)
To jak uzyskałeś masę 1.5t? :)


@chaos_n: pomyliłem się ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Bardziej bym się bał, że wypali przez benzynę, spotkałem się z takim przypadkiem wypalonych zaworów w M54.


@Kejran: może to była wina świnek i tym podobnych modyfikacji? Serio w normalnym aucie coś takiego?
@sorek: Moje pierwsze auto bylo na benzyne - wtedy jeszcze LPG byl w strefie gdzie dzisiaj jest wodor. Potem bylo drugie auto , a potem trzecie na benzynie na gazniku i pojawila sie technologia LPG . Komu #!$%@? pod maska puszke filtra powietrza ten wie co to stage1 LPG ;) Wszyscy osrani bo andrzej to jebnie wes to sprzedaj. To kupilim dizla , jednego drugiego i chyba ich z piec bylo
@Kejran: @sorek: Czy to gaz, czy benzyna to jak masz bardzo ubogą mieszankę, na przykład przez zawieszony wtrysk to temperatura mocno idzie w góre i metal się po prostu topi. Taka sama zasada jakbyś przyłożył sobie palnik do np.zaworu i podgrzewał aż się stopi.