Wpis z mikrobloga

Dużo gównoburz było ostatnio o #lpg to ja może dołożę do ognia coby nie zgasł ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tak więc moje półroczne podsumowanie instalacji gazowej. Zbierałem rachunki od miesiąca po założeniu instalacji gazowej i spisywałem całkowite spalanie. Biorąc pod uwagę iż przejechałem przez ten czas 10 000 kilometrów, a moja instalacja kosztowała mnie około £500 (licząc nowe fajki i świece które musiałem zakupić) wyszło mi, iż jestem na plus względem benzyny około £300 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Spalanie oscyluje w okolicach 17l/100km - czyli niewiele więcej niż na benzynie - ale na benzynie uważałem jak jeździłem by nie było zbyt drogo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Silnik M54B25 - czyli 191 kucy mechanicznych ciągnących 1.5t #bmw #e39 #bmwsorka

To daje zwrot inwestycji (ROI) na poziomie 120% rocznie - biorąc pod uwagę iż w banku można dostać max 4% rocznie - zaczynam moje oszczędności inwestować w samochody z gazem hehehehehe ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czeka mnie przegląd i wymiana filtrów gdzieś zamiesiąc-dwa - co oznacza wycieczkę do Polski. Mam nadzieję, że wszystko jest w dobrym stanie - gdzieś słyszałem o Angielskim gazie jakoby zabijał Polskie nieprzystosowane parowniki - ale jakoś nie chce mi wierzyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jakieś pytania?

#samochody #motoryzacja
Pobierz sorek - Dużo gównoburz było ostatnio o #lpg to ja może dołożę do ognia coby nie zgasł...
źródło: comment_BWYE7FJJVP62rIP1bbzoqBmKxi0NbmVX.jpg
  • 30
@sorek: Patrzę właśnie na raporty spalania i musisz nieźle cisnąć tym autem. Gdzie tyle jeździsz?
Ile płacisz za ubezpieczenie?
Jak w UK jest z policją, nie łapią za prędkość?
@sorek: ja mam pytania
1. Dlaczego sobie nie zainstalujesz jakiejś aplikacji typu Motolog, tylko zbierasz rachunki i piszesz w Excelu na piechotę?
2. Dlaczego ci tak dużo pali? Znajomemu e34 2.5 (M50B25) w automacie pali 12-13 i on narzeka że sporo.
Patrzę właśnie na raporty spalania i musisz nieźle cisnąć tym autem. Gdzie tyle jeździsz?


@Kreation: zarządzanie mieszkaniami, ludzie z lotniska itp.

Ile płacisz za ubezpieczenie?


Koło £2000 rocznie

Jak w UK jest z policją, nie łapią za prędkość?

Policje rzadko widać na drogach, przynajmniej u nas w okolicy, tez nie często łapią i nie przypieprzają się. Na prędkość raczej łapią fotoradary i tajniaki.

1. Dlaczego sobie nie zainstalujesz jakiejś aplikacji typu
@towbie: bo byłem robić z samochodem w Polsce - a tam mam też zaufanych gazowników i wiem że zrobią to tanio i dobrze (ponadto w UK w mojej okolicy nie było ludzi co robią instalacje STAG)
17l/100km


@sorek: ile ? moje e39 m52b20 (wiem-bieda) spala max 13 w mieście... w trasie 160-180 spaliło 14,5lpg.... robiles regulacje po 1000km od montazu ?