Wpis z mikrobloga

Ostatnio zauważyłem bardzo ciekawą przypadłość wśród kwiatu młodzieży polskiej oraz studentów. Generalnie brakuje im zaradności przykład mojego brata który ma 17 lat i nie potrafi wkręcić śrubki. Obserwuje to że obecne pokolenie oraz pokolenie z lat 90 było przez rodziców niuniane. Nie wykształciły w sobie w wystarczającym stopniu zaradności i posiadają postawę roszczeniową. Potem kiedy dochodzi do pierwszego zderzenia z rynkiem pracy oraz z dorosłym życiem uświadamiają sobie że życie nie jest kolorowe. Powoduje to u nich depresje. Niestety wszyscy musimy się przystosować do warunków życia. Najgorsze jest to że nadopiekuńcza postawa rodziców zabija elementy zaradności wśród dzieci. Zastanawia mnie co dalej będzie z tymi młodymi osobami które z pod klosza rodziców lądują na wojnie zwanej życiem. #rozkminy #pokolenieikea
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wesola_zaba: to może pokaż bratu jak się wkręca śrubkę, a nie jęcz jaki to jest nieprzystosowany xD W sensie, że dla brata rodzice byli nadopiekuńczy, a dla ciebie już nie? Mimo, że byłeś pierwszy ;> ?
  • Odpowiedz