Wpis z mikrobloga

Mircy, właśnie rozmawiałem z szefem o dość znaczną podwyżkę (więcej o 30% dotychczasowej pensji) i czekam na odpowiedź. W razie odmowy, składam wypowiedzenie i zwijam mandżur do rodzinnego miasta w poszukiwaniu spokojniejszego i wygodniejszego zycia.

Trzymajcie kciuki aby się powiodło bądź w jedną, bądź w drugą stronę - bo dla mnie oba wyjścia będą pozytywne!
Miłego dnia.


#oswiadczenie #praca #pracbaza
  • 56
@WstretnyOwsik: Trochę to samo tutaj. Dobra praca do startu w branże, sporo się nauczyłem - lecz nie czuje rozwoju, a na samodzielny brak pieniędzy bo starczają w sumie od pierwszego do pierwszego. Jak to mówią - kto się nie rozwija, ten się zwija, a ja nie zamierzam zostać w tyle względem rówieśników.

Szkoda jest zawsze - jakby nie patrzec, spędziłem tu rok. Znajomi w pracy, w mieście, nawyki, całe życie, trzeba
W razie odmowy, składam wypowiedzenie i zwijam mandżur do rodzinnego miasta


@Chaczins: Co prawda nie wiem, w jakim mieście jesteś i do jakiego potencjalnie masz wrócić, ale chyba masz słaby plan. Te 30% też wydaje się z d... wyjęte. Konkretna rozmowa o podwyżkę wygląda tak:
- szefie mam ofertę od konkurencji na +50%, nie chcę zmieniać firmy, ale to konkretna kasa, a do tego obiecują mi szkolenia i inne dodatki...

A
@kapuczino:

1. Postawienie sprawy z konkurencją skutkowałoby natychmiastowym wypowiedzeniem ze strony szefa. Temat wałkowany, gdyż jest to branża w której informacja o klientach i podwykonawcach jest najważniejsza. Pracodawca jest poniekąd moim zakładnikiem nad którym stoję z bronią, gdyż mogę wynieść wszelkie dane - i podkraść mu klientów. Pierwsze co zrobiłby gdybym mu przystawił broń do głowy, to spróbowałby mi ją wytrącić.

2. Pensja "od pierwszego do pierwszego" to troszkę co innego
Postawienie sprawy z konkurencją skutkowałoby natychmiastowym wypowiedzeniem ze strony szefa.


@Chaczins: nie wiem, co to za branża, ale bardzo zdziwiłbym się, gdyby tak rzeczywiście miało się stać. Jeżeli to prawda, to znaczyłoby to, że Twoja pozycja w tej firmie jest nieistotna i szef trzyma Cię tylko dlatego, że jesteś tani i nie partaczysz. Negocjowanie podwyżki w trakcie, gdy ma się zaawansowane rozmowy z konkurencją to standardowa praktyka. Jeżeli mamy do czynienia
A poza tym takie zachowanie jest pod każdym względem bardziej racjonalne i zrozumiałe niż to, co Ty chcesz zrobić, czyli "daj 30% podwyżki, bo tak chce, a inaczej odchodzę..."


@kapuczino: no chyba proste ze glowna przyczyna jest kasa , rozwoj istotny bardzo ale jakby zarabial15k to by nie martwil sie o rozwoj jak sadze
@pkrr: @r5678: @PrzemekMistrz: @Baartek: @Podprogowiec: @ograniczony90: @kpscn: @ZmienNazwe: @TheDamex: @IreuN: @Torebka_z_lidla: @Karoleer: @Picowaty91: @doomzday: @mate0: @Roosevelt: @siemando: @emjey20: @Qer: @deny06: @piksel169: @limpak: @c1nu: @TomekRazDwaTrzy:

Update sytuacji - własnie dowiedziałem się, że mój bezpośredni przełożony totalnie bez szacunku wypowiada się o mojej pracy i wkładzie w firmę. Maile na