Wpis z mikrobloga

@Tamerlan: Jakbyś przeczytał całość, to już wczesniej napisałem, że go skasuję. Nikt mi nie udowodnił, że nie jestem wolnościowcem :) Przykro mi. Można być wolnościowcem i sprzeciwiać się rozprzestrzenianiu sie islamu. A to nie ja,a mój rozmówca ma opinie lewaka.
@Aleksander_Newski:

Można być wolnościowcem i sprzeciwiać się rozprzestrzenianiu sie islamu


No tak, Duch wytknal tylko w kontekscie dyskusji o wolnosci jednostki ( religijnej, do sprawiedliwego i zgodnego z prawem traktowania przez organy wladzy) poparles lewackie metody w walce z grupa spoleczna. Niestety wolnosc =/= zamordyzm.
@Aleksander_Newski:

Można być wolnościowcem i sprzeciwiać się rozprzestrzenianiu sie islamu.


Ale czy można być wolnościowcem i popierać zasadę "grupa ponad jednostkę" i zarazem krytykować zasadę "jednostka jest najważniejsza" i nazywać ją lewacką? Nie sądzę. A takie podejście ty reprezentujesz.
@ghostface: Oczywiście, że polewania kwasem twarzy kobiet, honorowych morderstw, zabijania gejów, kamieniowania, wycinania łechtaczek czy sztyletowania dokonują jednostki, a nie cała grupa. Ale po pierwsze to te zachowania mają miejsce tylko i wyłącznie dlatego, że są one determinowane przez grupę, a po drugie mają one silne poparcie w grupie. Dlatego należy dokonać kroków nie tylko wobec samej jednostki, ale i wobec grupy. Rozbicie radykalnego islamu tak, jak w latach 60-tych rozbito
@Aleksander_Newski:

Z twojej wypowiedzi wynika, że zgadzasz się z tym, że zasada "grupa ponad jednostkę" jest w pewnych przypadkach ważniejsza niż "jednostka jest najważniejsza". Dopuszczasz karanie całej grupy (także niewinnych) na podstawie zachowania jednostek. Jest to zaprzeczenie podejścia wolnościowego.
@ghostface: Nie nie jest. Zgodnie ze słowami Misesa każdy człowiek poza byciem jednostką jest także "produktem" swojej rasy, narodu czy religii. A jeżeli jedna z tych rzeczy determinuje w nim skrajnie nieporozkradane zachowania (takie jak islamski fanatyzm) i robi to masowo dla większości przedstawicieli grupy, to dla kontynuacji ładu i bezpieczeństwa dla całego społeczeństwa wymagane jest podjęcie stosownych kroków, aby zmniejszyć ten negatywny wpływ ( i nie mówię to u rozwiązaniu
@Aleksander_Newski:

A jeżeli jedna z tych rzeczy determinuje


Samo bycie muzułmaninem nie determinuje bycia muzułmańskim fanatykiem, a w szczególności bycia przestępcą. Stąd przyjąłeś błędne założenie i po raz kolejny udowodniłeś, że stosujesz zasadę "grupa ponad jednostkę", która bywa stosowana przez lewicowców i z podejściem wolnościowym nie ma nic wspólnego.

Z nas dwóch to ty jesteś mniej wolnościowy


Błąd - dla mnie jednostka jest najważniejsza.