Wpis z mikrobloga

Cześć. Mam taki problem do rozwiązania: typ sobie kupił parę domen na home.pl i podpiął pod jedną pocztę tak że ma adresy xxx@jegodomena.pl yyy@jegodomena.pl itp. W międzyczasie poprosił mnie, żeby mu postawić stronkę na jakimś darmowym hostingu i dał mi dostęp do jego domen i mówi żebym podpiął. Popatrzyłem po tych domenach i wybrałem jakąś inną niż pokazuje na pocztę i zmieniłem jej DNSy na te z darmowego hostingu. Teraz typ mi pisze że chce mieć tak żeby email i www były pod tą samą domeną z tym, że email ma na home.pl a hosting www na jakimś innym darmowym. Da się tak w ogóle (tzn wiem że się da ale czy jakoś prosto?).

#programowanie #webdev #hosting
  • 9
@home-pl: @Qleer: @DragonEW: @CoreVPS_pl: @Domons: Ok. Klient zrezygnował z darmowego hostingu i wykupił wordpressa na home.pl. Podpiąłem domenę xxx do wordpresa poprzez wskazanie nazwy serwera. Jak teraz zrobić żeby jeszcze podpiąć pod tą samą domenę serwer poczty, którą również ma w home.pl? Próbowałem wklepać nazwę serwera w pole przekierowanie poczty, ale nie zadziałało. Jest tam napisane żeby wpisać rekord MX, ale za cholerę nie mogę znaleźć nazwy
@ZasilaczKomputerowy: Czy poczta znajduje się na tym samym serwerze co strona? Jeśli tak, to przypisanie domeny do serwera (tak jak tutaj https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/przypisanie-domeny-do-serwera-w-home-pl-domena-jest-oplacana-w-home-pl/) wyczerpuje temat. Jeśli posiadacie 2 serwery i na jednym chcesz utrzymywać pocztę, a na drugim stronę to przypisz domenę do serwera na którym chcesz obsługiwać pocztę, a następnie skieruj domenę na adres IP drugiego serwera (gdzie jest ulokowana strona).