Wpis z mikrobloga

kolejny kolega lvl 23 zaręczony i dziewczyna w ciąży, będzie ślub xD czy tylko ja nie ogarniam czemu ci wszyscy ludzie w wieku 22-24 lata biorą już sluby i marnują swoją młodość na śluby, kredyty i dzieciaki? ja nie wiem, ale chyba lepiej korzystać ciągle z młodości i pomyśleć o takich rzeczach przed 30tką, a nie teraz w takim wieku gdzie można wszystko? przecież teraz ludzie żyją po 80 lat a nie po 40 jak kiedyś więc nie ma co się spieszyć xD a tu normalnie cały wysyp, ciągle ktoś się zaręcza, a to ślub, a to ciąża, jestem jednym z nielicznych co 24 lvl i dalej spokojne życie bez zobowiązań, jak mam dziewczynę to mówię od razu że mnie takie rzeczy nie interesują bo jestem za młody a innych to ciągnie nie wiadomo w sumie dlaczego bo jak pytam to mówią że wszyscy tak robią i odpowiedni wiek xD no 23 lvl to chyba nieodpowiedni, zwłaszcza jak nie mają mieszkania ani pieniędzy na wspólne życie xD co sądzicie
#oswiadczenie #rozowepaski #niebieskiepaski #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #zwiazki #dzieci
  • 50
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Sztenberger: z jednej strony się zgadzam, ale z drugiej kiedyś Emil Blef to pięknie powiedział:
"Mam trzy córki i śmieszy mnie, jak słyszę rówieśników, którzy mówią, że tak bardzo chcą korzystać z życia, więc nie chcą mieć dzieci. OK, tylko ku**a powiedz mi, co ty takiego robisz w tym swoim zaje*istym życiu? Jesteś podróżnikiem, pisarzem? Co kryje ten bastion, którego tak dzielnie bronisz? Zasuwasz dziesięć godzin i wracasz do domu,
  • Odpowiedz
@Atencyjny_Gerbil: to nie w tym rzecz. na mirko ciągle czytam "oj dajcie im żyć" "robi jak mu się podoba, wolność jest". tylko nie o to chodzi. to jak tekst "o gustach się nie rozmawia".
przecież tu nikt nikomu nie zakazuje brać ślubu w młodym wieku. po prostu rozmawiamy jakie są za, a jakie przeciw i zawsze sie znajduje taki argument jak ten którego użyłeś. mowa trawa byle coś napisać.
  • Odpowiedz
Kiedyś jak miałeś lvl 18, 19 to już tak było. Więc i tak trochę bardziej chcemy pożyć ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale druga strona medalu, im więcej stabilizacji wsród moich znajomych tym bardziej czuję, że to ze mną coś nie tak ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Sztenberger: co do pytania: nie, ja też nie rozumiem. Ale dopóki nie wchodzą mi z butami w moje życie, to niech robią, co chcą. Najgorsi są ci, którzy sami usilnie nakłaniają cię do zmiany swojego trybu życia, żeby było takie same jak ich. Słyszę co chwilę pytania o ślub, dzieci, o ubrania, o moją pracę, o mój sposób spędzania wolnego czasu. W pewnym momencie zrywa się kontakt, kiedy tłumaczenie n-ty
  • Odpowiedz
@Sztenberger: @nic_pan_nie_zrobisz: @Sztenberger: Im większa wiocha, tym większy odsetek wczesnych małżeństw, sam pochodzę z małej mieściny i na fejsie widziałem już kilka lat temu, że 3/4 z klasy w ogólniaku dzieciata, żonata, mężata, część nawet już po rozwodzie. „Świadomych” małżeństw też kilka znam, tzn widać było miłość, było ich na wesele stać, więc postanowili się ożenić, no ale w wielu przypadkach to jest niestety ciśnienie rodziców.
  • Odpowiedz
@thismortalcoin: to prawda co piszesz o relacji miejsce-wiek brania ślubów. też to widzę bardzo mocno. a jak nie śluby to ewidentna presja, bo to już "ten czas". na prowincji zostało nadal to dawne myślenie, strach przed staropanieństwem itp.

jak chodzi o korzystanie z życia to też 100% racji. a podróżować można nawet z dziećmi, co robią ludzie na całym świecie.
  • Odpowiedz
Im większa wiocha, tym większy odsetek wczesnych małżeństw,


@thismortalcoin:
Im większa wiocha, tym wieksza też presja rodziców na ślub. W mieście jest się bardziej anonimowym, to i presja środowiska mniejsza.
  • Odpowiedz
@Sztenberger: Atutem "wczesnych" dzieci jest to, że tacy ludzie będą mieli odchowane dzieci jak pozostali będą dopiero w pieluchach z rozmiarem 2. Moim zdaniem lepiej mieć dziecko po szkole średniej w wieku ~45 lat niż w wieku ~60 lat. Poza tym młodzi rodzice lepiej rozumieją swoje dzieci ("pamięta wół jak cielęciem był"), więc nie ma nasilonego konfliktu pokoleń. Ja jestem całym sercem za wczesnym rodzicielstwem i tym aby kobiety miały
  • Odpowiedz
@Sztenberger: jak trafi swój na swego to szybko jest ślub bo jest wielka miłość i ludzie maja potrzebę legalizacji swojego zwiazku. A potem realizują się dalej, mając przy sobie drugą połówkę czy nawet dziecko.
Ja tam nie widzę problemu w posiadaniu męża i dziecka w młodym wieku o ile jest to związek oparty na prawdziwej milosci i szacunku.
  • Odpowiedz
@Sztenberger: z twojej wypowiedzi można wywnioskować, że jesteś niedojrzałym człowiekiem bojącym się odpowiedzialności. jesteś w wieku kiedy "wszystko można", ale wolisz sobie hulać bez zobowiązań niż pomyśleć o swojej przyszłości i uniezależnieniu się od mamy.
  • Odpowiedz