Wpis z mikrobloga

Ej Mireczki, potrzebuję porady. Mianowicie: jakiś prosty i sympatyczny plan treningowy dla osoby która musi schudnąć. Tak przynajmniej 20kg, możliwe szybko (ważę około 100, wzrost 182).

O mnie: nie jem źle (żona gotuje naprawdę rozważnie i lekko, sama trzyma linie), jedyne co z żywienia jeszcze zmieniam to pozbycie się słodzonych napoi, od których byłem uzależniony (na dzień dzisiejszy max dwie puszki dziennie, schodzę do zera). 3 razy w ciągu tygodnia jeżdżę na rowerku, obecnie już trzymam średnie tempo <2,5 na 15km, raz-dwa razy w tygodniu basen, 500-1000m + dwie sesje sauny za każdym razem.

Czego w takim razie potrzebuje? Zestawu ćwiczeń które mogę robić w domu, w dniach gdy nie jeżdżę i nie pływam. Jakieś pomysły, linki? Ważna rzecz: nie interesuje mnie kokszenie jako takie, byczkiem na razie nie chce być. Na razie eliminujemy oponę.

#trening #sport #silownia
  • 11
@Kuczer: 1) wiem ze jem spoko, dużo owoców, pozbyłem się wszelkich słodyczy itd. 2) nienakurawidzę biegać, a przynajmniej nigdy nie mogłem od tego zacząć. jakiś czas temu kupiłem sobie rower, zaskoczyła pasja z młodości, teraz po kolei dokładam następne rzeczy. jeszcze kiedyś zaczne biegać, ale najpierw choć cień kondycji.

@Polska5Ever: Odezwę się wkrótce, ale pewnie nie dziś.
@Kuczer: @TyLewackaKuro: bieganie to nie jest najlepsza wiadomość dla stawów osoby która waży 100 kg, zdecydowanie to co aktualnie stosuje czyli rower, basen i sauna to są świetne sporty w tym przypadku.
Pomyśl może o liczeniu kalorii tego co jesz, szczególnie zwróć uwagę na to, że wszystkie produkty na bazie mąki, zbóż to są w gruncie rzeczy węglowodany i te kalorie się szybko zbierają.
@brydrzysta: Tego też mam świadomość, ale moje nemezis (świeże białe pieczywo) czasem jeszcze wygrywa.
@Kuczer: Na razie rowerek tak cisnę by sprawiało to przyjemność, a i człowiek się porządnie spocił, ale średnia prędkość jak na razie wciąż parę km poniżej 30km/h