Wpis z mikrobloga

Chyba najgorsza rzecz jaka może być to pozostawanie z kimś w związku z przyzwyczajenia. Na początku wszystko jest super, dwie osoby łapią wspólne tematy itd. a potem dorastają i się zmieniają lub po prostu wychodzi różnica charakterów i stylu życia i jest ambaras. Miałam tak ostatnio z chłopakiem, byliśmy pół roku, na początku wszystko fajnie, a potem im dalej w las tym więcej drzew - ja często się spotykałam z koleżankami, chodziłam do klubów, na imprezy, a on ciągle wolał siedzieć w domu i nie chciał abym nigdzie wychodziła. Ja raczej otwarta i ekspresyjna, a on bardziej zamknięty w sobie. Brak zbieżnych zainteresowań sprawiał, że nie było też do końca o czym rozmawiać. Spotykaliśmy się potem z przyzwyczajenia, bo szczerze to te spotkania raczej nie czyniły nas szczęśliwymi, mimo seksu który był zresztą beznamiętny. W końcu rzuciłam go po kolejnej sytuacji w której nie chciał wyjść na miasto ze mną i naszymi znajomymi. Jeszcze w młodym wieku to jest ok, ale jak widzę tych starszych ludzi, którzy są ze sobą, ale w gruncie rzeczy w ogóle do siebie nie pasują.. Moja ciocia wpadła z wujkiem mając 21 lat i są do dzisiaj mimo że ten wujek to taki dziwak, a ciocia taka fajna, kochana i milutka, ale są ze sobą razem bo 'co ludzie powiedzą' i z przyzwyczajenia. A widzę że ciocia bardzo nieszczęśliwa, kiedyś żaliła się mojej mamie po weselu kuzyna. Moim zdaniem należy uciekać z takich związków gdy orientujesz się, że nie jest do końca tak jak być powinno i nie ma co być sentymentalnym.
#zwiazki #feels #gorzkiezale #rozowepaski #niebieskiepaski #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow
  • 9
@Ariadna95: IMO w związku jedną z ważniejszych kwestii jest właśnie zgodność temperamentów, czego dotyczy ten post. Ale potem często dochodzi do sytuacji, że jedna osoba bardziej szalona powiedzmy, może sobie kminić, że łeee sama ze swoim odpowiednikiem by nie założyła rodziny, więc szuka kogoś przeciwnego.
@Ariadna95: jest jeszcze kwestia tego, że albo jedno drugie inspiruje do działania, albo jedno drugie degraduje. Kobieta łatwo może owinąć faceta wokół palca (wykastrować go, z hobby, z zainteresowań, ze kumpli). A kobieta bardzo łatwo może "poderwać faceta do lotu", kobieta to potrafi, tylko często ludzie wybierają drogę na łatwiznę z różnych przyczyn (lenistwo, zazdrość itd.). A faceci zapominają, albo nie wiedzą, że powinni dbać stale o uczucia kobiety. Ani faceci