Wpis z mikrobloga

Mircy, jakieś opinie o Peugeot 407 V6 (wacha), jak i o samym modelu? Zaciekawił mnie dzisiaj (szukam mocnego kombi w podobnej cenie), a nie miałem nigdy do czynienia. Jak się sprawuje w tym automat? Wysokie koszty napraw fury?

Na Otomoto stoi parę ładnych egzemplarzy (np. w skórze), ale nie mam pojecią czy 15k zł za taki silnik i wnętrze to nie za mało... Czy może za ten hajs jestem w stanie kupić coś innego, co nie będzie wyglądać jak kasztan (starsze o 8 lat Audi itp.), a przy tym będzie rozsądne w utrzymaniu?

#peugeot #406 #motoryzacja #samochody #pytanie
  • 21
Jeździ się fajnie, miałem okazję trochę potestować 2.0 benzynę 140KM w automacie. Bardzo trzyma się drogi, pewnie się prowadzi. Z tego co słyszałem od właściciela to zaczęła wariować po tym jak założył gaz, co tydzień nowy błąd do czytania na kompie.
@KuliG: Nie wiem jak się mają ceny HDI do benzyniaków - nigdy się nie interesowałem silnikami na gnojówkę i tam raczej zostanie póki co :) Za mało jeżdżę, żeby miało sens utrzymanie takiego wynalazku.

@Dzbanek91: C5 jest kozak :) 407 mi się w ogóle nie podoba wizualnie, ale ma swoje plusy. Tak po prawdzie to się czaiłem się na Lagunę III, E90, 159 albo coś tego typu, ale chcę obniżyć
@Funky666: Za ile ten samochód handlarz musiał kupić, jak po akcyzie 18,6% i zysku dla niego sprzedaje za 15k? A ten szwajcar to już w ogóle, tam trzeba przecież dodatkowo VAT opłacić. I jak zawsze lewe szwajcarskie tablice ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@AllOver: Tego też widziałem i wydaje się znacznie bardziej rozsądny. Tyle że jeśli trochę biedniejsza wersja ma kosztować 20k, to na taką skórę i inne wypasy na pewno mnie nie będzie stać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A co do tego sprowadzonego: gość wystawia fakturę VAT-marża, więc może robić wała na podatku - trzeba na wszelki wypadek liczyć 23% więcej, jak zapuka do nas urząd, i to jest
sprowadzone z Danii więc można się dowiedzieć conieco o przebiegu.


@AllOver: za dużo się nie dowiesz o tym przebiegu .... auto z 2008 r więc pierwszy przegląd z rejestracją przebiegu w Danii miało dopiero w 2011 r, a następny w 2013 r. ale gość w aukcji pisze, że w Polsce jest właścicielem od kilku lat więc jedynie to może o przebiegu z 2011 r będziesz miał informacje albo wcale
@Funky666 spalanie mieszany tryb (z 500 km 6.8). Samo miasto (8.1 z 4000km).
Pobite gary, już sprzedany:)
A jeździ spoko jak turbo mu się załączyła. Moje e46 jest 150kg cięższe od niego xd a to seria 3 ;)
@n4nowaty: Spoko, i tak za daleko, żebym na zwykłe oględziny z ciekawości jechał :p Ja jeżdżę Meganą 2 kombi - waży niecałe 1200 kg i przy benzynie 1.6 (115 km) lata bardzo lekko - brakuje jej tylko momentu - 152 nm (,)

Dlatego chcę zmienić na jakąś dużą benzynę, ale gnojówka też niestety byłaby dobrym rozwiązaniem, bo sam zryw by miała zupełnie inny. Tylko 2.0 przy takiej