Wpis z mikrobloga

Zupełnie jakbym czytał program polityczny Prawa i Sprawiedliwości. Wypisz wymaluj Kaczyzm

Faszyzm – doktryna polityczna powstała w okresie międzywojennym we Włoszech, sprzeciwiająca się demokracji parlamentarnej, głosząca kult państwa (statolatrię, totalitarne silne przywództwo, terror państwowy i solidaryzm społeczny). Faszyzm podkreślał wrogość wobec zarówno liberalizmu, jak i komunizmu, uważany jest na ogół za doktrynę skrajnie prawicową lub hybrydalną, tzn. łączącą elementy lewicowe i prawicowe. Sami faszyści uważali tradycyjny podział za przestarzały; twierdzili, że nie są „ani prawicą, ani lewicą”.

Podstawowe cechy i założenia faszyzmu:
1. Autokratyzm w stylu wodzowskim.
2. Militaryzm.
3. Walka z odmiennymi ideologiami (np. komunizm).
4. Pełna kontrola partii rządzącej nad dużą częścią aspektów życia społecznego i gospodarczego.
5. Gospodarczy etatyzm oraz korporacjonizm.
6. Nacjonalizm, w skrajnych przypadkach szowinizm bądź rasizm.

#4pasztety zanim się wypowiedzą zobowiązani są najpierw to przeczytać ale warunek konieczny ze zrozumieniem

#dobrazmiana #bekazpisu #neuropa #polityka #polska #kaczyzm #faszystowskapropaganda #pis
PabloFBK - Zupełnie jakbym czytał program polityczny Prawa i Sprawiedliwości. Wypisz ...

źródło: comment_xDYk7znGsA4IAeLneRqB3Owldvn8axiT.jpg

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PabloFBK: beka z lewactwa i podiągania WSZYSTKIEGO co się tylko da pod wyimaginowany "faszyzm".
To sprawia, że termin "faszyzm" jest kompletnie zdewaluowany i znaczy tyle co nic.

Już nie od wczoraj to wiadomo, Orwell (po części socjalista) w tym temacie:

Słowo „faszyzm” – będące w powszechnym użytku – pozbawione jest niemal zupełnie znaczenia. Słyszałem, jak „faszyzmem” nazwano: rolników, sklepikarzy, Kredyt Społeczny, kary cielesne w szkołach, polowanie na lisa, walki byków, Komitet 1922, Komitet 1941, Kiplinga, Gandhiego, Czang-Kai-Szeka, homoseksualizm, audycje radiowe Priestleya, schroniska młodzieżowe, astrologię, kobiety, psy – i nie pamiętam
  • Odpowiedz
@PabloFBK: i tu jest problem - to nie jest bait, tylko naiwność, głupota i zaślepienie. Wiele osób naprawdę w takie coś wierzy.

Czytałem dosłownie wczoraj niemal identyczne gadanie ze strony neuropków. Jak się poszuka to znajdzie się identyczne i tydzień temu i miesiąc temu.
  • Odpowiedz
1. Autokratyzm w stylu wodzowskim.- poczytaj jaką decyzyjność miał Tusk za swoich rządów
2. Militaryzm- tutaj zarówno u Tuska i Kaczynskiego no niespecjalnie można podpiąć chyba każdy kraj w obecnych jest faszystowski

3. Walka z odmiennymi ideologiami (np. komunizm) - no PO ciezko było walczyć z mocodowcami :D
4. Pełna kontrola partii rządzącej nad dużą częścią aspektów życia społecznego i gospodarczego.- wzrost liczby kontroli
Urzedu Skarbowego to prosze panie za PO
  • Odpowiedz
@Laserade: Naprawdę? A ja nic takiego nie czytałem. Jeżeli nie tylko ja zauważyłem podobieństwo karakanów z faszystami więc przyznasz mi rację że coś w tym musi być? Coś jest ewidentnie na rzeczy w takim razie
  • Odpowiedz
@PabloFBK:

pisu bronic nie zamierzam, bo jestem Korwinistą.

Ale "jeśli nie tylko ja zauważyłem", to błąd myślowy.
A od faszystów wyzywano w tamtych przypadkach generalnie prawicę obyczajową.
  • Odpowiedz
@PabloFBK: Pozwolę sobie zacytować
Oto jak Umberto Eco definiuje „14 cech charakterystycznych faszyzmu:

1) Brak miejsca na rozwój wiedzy (tradycjonalizm)

2) Odrzucenie modernizmu, irracjonalizm

3) Kult działania dla samego działania, podejrzliwy stosunek do
  • Odpowiedz
@PabloFBK: Prezes zafascynowany Polskim okresem IIRP Uważa się za sukcesora polityki Piłsudskiego.

Europa lat 20-30 była targana ideologią socjalistyczną jak i faszystowską. My obecnie uważamy, szczególnie przez pryzmat ww2 jak i tego że potem mieliśmy komunizm że obydwie ideologie sa identyczne.
ogólnie to trzeba sięgnąć do czasów napoleona - jego silnego państwa i hasła "francja jest najważniejsza" zmienieniem starych elit jak i silnego wodza

Owszem, faszyzm jak i socjalizm czerpały od siebie nawzajem garściami pomysły, ale za faszyzmem stały wtedy elity, a za socjalizmem klasa robotnicza, część
  • Odpowiedz