Wpis z mikrobloga

Zupełnie jakbym czytał program polityczny Prawa i Sprawiedliwości. Wypisz wymaluj Kaczyzm

Faszyzm – doktryna polityczna powstała w okresie międzywojennym we Włoszech, sprzeciwiająca się demokracji parlamentarnej, głosząca kult państwa (statolatrię, totalitarne silne przywództwo, terror państwowy i solidaryzm społeczny). Faszyzm podkreślał wrogość wobec zarówno liberalizmu, jak i komunizmu, uważany jest na ogół za doktrynę skrajnie prawicową lub hybrydalną, tzn. łączącą elementy lewicowe i prawicowe. Sami faszyści uważali tradycyjny podział za przestarzały; twierdzili, że nie są „ani prawicą, ani lewicą”.

Podstawowe cechy i założenia faszyzmu:
1. Autokratyzm w stylu wodzowskim.
2. Militaryzm.
3. Walka z odmiennymi ideologiami (np. komunizm).
4. Pełna kontrola partii rządzącej nad dużą częścią aspektów życia społecznego i gospodarczego.
5. Gospodarczy etatyzm oraz korporacjonizm.
6. Nacjonalizm, w skrajnych przypadkach szowinizm bądź rasizm.

#4pasztety zanim się wypowiedzą zobowiązani są najpierw to przeczytać ale warunek konieczny ze zrozumieniem

#dobrazmiana #bekazpisu #neuropa #polityka #polska #kaczyzm #faszystowskapropaganda #pis
PabloFBK - Zupełnie jakbym czytał program polityczny Prawa i Sprawiedliwości. Wypisz ...

źródło: comment_xDYk7znGsA4IAeLneRqB3Owldvn8axiT.jpg

Pobierz
  • 21
@PabloFBK: beka z lewactwa i podiągania WSZYSTKIEGO co się tylko da pod wyimaginowany "faszyzm".
To sprawia, że termin "faszyzm" jest kompletnie zdewaluowany i znaczy tyle co nic.

Już nie od wczoraj to wiadomo, Orwell (po części socjalista) w tym temacie:

Słowo „faszyzm” – będące w powszechnym użytku – pozbawione jest niemal zupełnie znaczenia. Słyszałem, jak „faszyzmem” nazwano: rolników, sklepikarzy, Kredyt Społeczny, kary cielesne w szkołach, polowanie na lisa, walki byków, Komitet
@PabloFBK: i tu jest problem - to nie jest bait, tylko naiwność, głupota i zaślepienie. Wiele osób naprawdę w takie coś wierzy.

Czytałem dosłownie wczoraj niemal identyczne gadanie ze strony neuropków. Jak się poszuka to znajdzie się identyczne i tydzień temu i miesiąc temu.
1. Autokratyzm w stylu wodzowskim.- poczytaj jaką decyzyjność miał Tusk za swoich rządów
2. Militaryzm- tutaj zarówno u Tuska i Kaczynskiego no niespecjalnie można podpiąć chyba każdy kraj w obecnych jest faszystowski

3. Walka z odmiennymi ideologiami (np. komunizm) - no PO ciezko było walczyć z mocodowcami :D
4. Pełna kontrola partii rządzącej nad dużą częścią aspektów życia społecznego i gospodarczego.- wzrost liczby kontroli
Urzedu Skarbowego to prosze panie za PO
5.
@Laserade: Naprawdę? A ja nic takiego nie czytałem. Jeżeli nie tylko ja zauważyłem podobieństwo karakanów z faszystami więc przyznasz mi rację że coś w tym musi być? Coś jest ewidentnie na rzeczy w takim razie
@PabloFBK:

pisu bronic nie zamierzam, bo jestem Korwinistą.

Ale "jeśli nie tylko ja zauważyłem", to błąd myślowy.
A od faszystów wyzywano w tamtych przypadkach generalnie prawicę obyczajową.
Podstawowe cechy i założenia faszyzmu:

1. Autokratyzm w stylu wodzowskim.

2. Militaryzm.

3. Walka z odmiennymi ideologiami (np. komunizm).

4. Pełna kontrola partii rządzącej nad dużą częścią aspektów życia społecznego i gospodarczego.

5. Gospodarczy etatyzm oraz korporacjonizm.

6. Nacjonalizm, w skrajnych przypadkach szowinizm bądź rasizm.


@PabloFBK: KOD to faszyści. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
1. Kijowski.
2. "Polski Hamas", "walka w podziemiu".
3. Walka z konserwatystami i szeroko
MrocznyBrokul - > Podstawowe cechy i założenia faszyzmu:
1. Autokratyzm w stylu wodzo...

źródło: comment_yaquowHXqySDFDl5YWD9zh6zYqNFQOos.jpg

Pobierz
@PabloFBK: Pozwolę sobie zacytować
Oto jak Umberto Eco definiuje „14 cech charakterystycznych faszyzmu:

1) Brak miejsca na rozwój wiedzy (tradycjonalizm)

2) Odrzucenie modernizmu, irracjonalizm

3) Kult działania dla samego działania, podejrzliwy stosunek do świata intelektualnego

4) Uznawanie odmiennych poglądów za przejaw zdrady

5) Rasizm

6) Szukanie poparcia przede wszystkim u sfrustrowanych klas średnich

7) Nacjonalizm, wiara w teorie spiskowe

8) Postrzeganie wrogów jednocześnie jako nadzwyczajnie silnych i nadzwyczajnie słabych

9) Uznawanie,
@PabloFBK: Prezes zafascynowany Polskim okresem IIRP Uważa się za sukcesora polityki Piłsudskiego.

Europa lat 20-30 była targana ideologią socjalistyczną jak i faszystowską. My obecnie uważamy, szczególnie przez pryzmat ww2 jak i tego że potem mieliśmy komunizm że obydwie ideologie sa identyczne.
ogólnie to trzeba sięgnąć do czasów napoleona - jego silnego państwa i hasła "francja jest najważniejsza" zmienieniem starych elit jak i silnego wodza

Owszem, faszyzm jak i socjalizm czerpały od