Wpis z mikrobloga

#tesla #samochody #ciekawostki

Tak mnie coś wzięło żeby zobaczyć w jakim Państwie opłaca się kupić teslę w europie. Wiecie żeby co 300 kilometrów w miarę było ładowanie. I jest wyraźna granica pomiędzy bogatymi a biednymi. Ten punkt ładowania koło Wrocławia chyba też pod Niemców co podjeżdżają i pilnują swoich interesów (centra handlowe, korporacje, biurowce). Do Warszawy i Krakowa czy Gdańska mają za daleko nawet autem (szkoda czasu) więc tylko samolot.

Trochę smutłem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
I.....x - #tesla #samochody #ciekawostki 

Tak mnie coś wzięło żeby zobaczyć w jaki...

źródło: comment_HYyKjXfekgKqcteEGrWDNqci8dzXmW9G.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Tak mnie coś wzięło żeby zobaczyć w jakim Państwie opłaca się kupić teslę w europie


@Islanderx: A ile u nas dopłaca państwo do zakupu Tesli? I ile zaproponowało dopłaty do tych bezpłatnych stacji ładowania ( ͡° ͜ʖ ͡°)?
  • Odpowiedz
@Islanderx: spokojnie z biegiem czasu i u nas tego będzie pełno, za jakieś 10 lat będzie to powszechne tak jak stacje benzynowe. Trzeba tylko przełamać bariere cenową, a poten januszowe "elektrycznom to ja moge miec kosiarkem"
Btw. Tesla na a2 planuje stworzyć 3 punkty
Edit: no i to są superchargery tesli a są tez nieteslowskie ladowarki w pl i tych troche jest
  • Odpowiedz
Tak mnie coś wzięło żeby zobaczyć w jakim Państwie opłaca się kupić teslę w europie.


@Islanderx: W Norwegii i wcale nie wynika to z ładowarek - zwykłym samochodem płacisz za wszystko: wjazd do miasteczka, odcinki specjalne, tunele, mosty, parkowanie itp itd. Elektryki mają to wszystko za darmo. Samo paliwo nie dość że chyba najdroższe na świecie to i tak stanowi tylko prawie połowę kosztów prowadzenia samochodu w takich warunkach.
  • Odpowiedz
@Saeglopur: Jak się mieszka bardzo niekorzystnie, a nie ma elektryka, to benzyna stanowi nie 50, a 15%.

PS. A wymieniając te benefity, zapomniałeś jeszcze o promach.

Mi na przykład zdarzały się miesiące, że zalewałem łącznie za 600-800kr, a bramki (większość tanich, kilka razy te porządniejsze) plus promy wychodziły z 2500...
  • Odpowiedz
Jak się mieszka bardzo niekorzystnie, a nie ma elektryka, to benzyna stanowi nie 50, a 15%.


@bmbm: Dokładnie tak cumplu! Dla wielu elektryk to równocześnie szansa na pracę w kompletnie innych regionach czy np znacznie lepszy dojazd. Promy pominąłem bo to chyba ciągle sporadyczne.
  • Odpowiedz