Wpis z mikrobloga

#prawo #zus

Mirki - mój ojciec przebywa na zwolnieniu lekarskim. Przed chwilą była u nas kontrola z ZUSu. Ojca nie ma w domu, bo pojechał na zakupy z mamą i przy okazji na egzamin z moją siostrą. Czy paragon z zakupów jest wystarczającym usprawiedliwieniem nieobecności podczas kontroli z ZUSu, czy może spodziewać się kłopotów?
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@quisquis: może dlatego, że przyjechałem do domu rodziców, jak już ich nie było? :) Nie mieszkam z rodzicami mimo, że jestem zameldowany u nich. Mogłem być wszędzie. Nie ja jestem przedmiotem kontroli, tylko mój ojciec, więc zasadniczo w domu mogło nie być nikogo (moja siostra miała egzamin, mama z nią pojechała, a tata dojechał do nich by pomóc w zakupach). I tyle.

  • Odpowiedz
@jurny_juhas: Kolego, Ty to wiesz a ZUS w protokole z kontroli i tak napisze swoje bo byłeś w domu a chory był na zakupach. Nie zdziwiłbym się gdyby wstrzymali wypłatę zasiłku chorobowego.
  • Odpowiedz
@jurny_juhas: Spokojnie. Nic się nie stało. Jeśli na zwolnieniu było, że "pacjent może chodzić" to sprawa jest prosta do wyjaśnienia. Pacjent mógł być na zakupach, u lekarza, na spacerze, w odwiedzinach u rodziny itd. ZUS poprosi o wyjaśnienie przyczyn nieobecności w domu. Trzeba napisać prawdę, że wyszedł po zakupy. I to wszystko. Warto sprawę wyjaśnić szybko, bo wtedy nie ma ryzyka, że ZUS zawiesi wypłatę zasiłku.
ZUS poluje na takich,
  • Odpowiedz