Wpis z mikrobloga

#yanosik #polskiedrogi #motoryzacja #samochody #antyradar #nawigacja

@Yanosikpl: Kiedyś, podczas jednej z aktualizacji, zginęła w Waszym programie jedna, dość istotna dla bezpieczeństwa, rzecz. Zgłosiłem to w sklepie Google, no ale nikt nie raczył.

Chodzi mi o brak pola o nazwie "inny" przy zgłaszaniu patrolu. Policja używa bardzo dużo aut różnych marek. Klikając w ikonę "patrol" dostajemy do wyboru tylko pięć aut o konkretnej marce plus motocykl. Kiedyś można było szybko kliknąć w "inny" i dalej bezpiecznie kontynuować jazdę. Od dłuższego czasu, kierowcy mając do wyboru niepełną listę, przez dłuższą chwilę próbują uściślić zgłoszenie. Odwracają w tym momencie oczy od sytuacji na drodze i, niestety, jeszcze raz daremnie próbują znaleźć na liście: Forda, Alfę Romeo, Fiata, czy nawet (jeszcze niedawno w powiecie mrągowskim) Lancię.

Pomijam dość oczywisty fakt, że istnieje bardzo duża grupa kierowców którzy nie znają się (bo nie muszą) na, coraz bardziej podobnych do siebie, samochodach. Do tego również należy doliczyć amatorów którzy jakoś tam jeżdżą, nie mają podzielnej uwagi, ale również korzystają z Waszej aplikacji.

W ostatni piątek, po raz kolejny wkurzyłem się, chcąc szybko zgłosić Forda Mondeo stojącego z suszarką w nietypowym miejscu. Miałem właśnie niedaleki wyjazd za miasto więc nie włączałem Yanosika.
Zatem szybko: odblokować ekran, włączyć lokalizację, odpalić program - to cztery ruchy ręką. Szybki fix i, wciąż oddalając się od tego miejsca, nareszcie klikam w "patrol".
I wtedy rozwija się lista: pic poniżej
Ale nie ma na liście Forda! Może przewinąć listę? Przecież nie działa. Przeoczyłem? - no przecież nie! Następne dziesiątki metrów.

Nie wiem w co wtedy kliknąłem, ale...


Miałem już taką sytuację kilka razy.

Mnie to tylko denerwuje, ale ktoś kiedyś może popatrzeć na tę listę zbyt długo.

Pozdrawiam
Porucznik becON ( ͡° ͜ʖ ͡°)

PS. Tęczowe ideogramy są passé
Poproszę całe na biało.
  • 16
@taxi20: Brak opcji inny też mnie drażni. Jednak wydaje mi się, że wystarczyłoby do wyboru oznakowany - nieoznakowany. Wyszukanie marki rozkojarza, są to dość małe pola więc nawet przypadkiem może palec przeskoczyć, a czy stoją fordem, oplem czy skodą to nie jest ważne. Dla mnie największym minusem po aktualizacji jest powiadomienie kontrola prędkości. Jeśli nie klikniemy TAK/NIE nie wiadomo z jaką prędkością można jechać, a z 500m nie widzę patrolu by
@krabar: Skoro na swoim terenie wiem że drogówka używa Alfy i Mondeo z wideo rejestratorami, to chyba mogę zgłosić jak jadą. Jak już się zatrzymają... to właśnie kogoś zatrzymują.
@Yanosikpl: I taka mała porada od wieloletniego użytkownika programów komputerowych: Nie idźcie w kierunku wielofunkcyjności.
Ostrzegacie - ok, to podstawowe zadanie.
Nawigacja? - nie znam nikogo kto korzysta, ale funkcję poglądu zostawcie - szybki podgląd drogi przydaje się a i przynajmniej reklamy są mniejsze.
(Jeszcze w kwestii reklam - jeżeli jesteście władni - sugerujące aby reklamy nie były na białym lub całkiem jasnym tle. W nocy jak czasem coś pieprznie białym
Brakuje mi również braku możliwości powiadomienia o przekroczeniu prędkości. W nocy na ekspresówce co chwila słychać ostrzeżenia.


@taxi20: u mnie jest taka opcja i faktycznie "trzeba" z niej skorzystać :)