Wpis z mikrobloga

Mirki co latacie częściej #ryanair czy wymiar bagażu 55x40x20 jest zajebiście sztywny? Mam dwie walizki na bagaż podręczny ale mają 57x40x21 .
I teraz nie wiem. Lecimy w odwiedziny i nie chciał bym specjalnie kupować walizek. Zmieścimy się z różowym w podręczny.
Przejdą czy nie ma opcji? Jak wygląda sprawdzanie wymiaru?
Do tej pory lataliśmy tylko na wakacje a tam był limit na dużą walizkę więc nie musiałem dokładnie mierzyć.
#irlandia
  • 16
  • Odpowiedz
@WiewiurPL: W Hiszpani zapłaciłem 50 euro za szerszą niż powinna być walizkę. Już za mną nikogo nie ukarano mimo, że ludzie mieli walizki jeszcze szersze niż ta, którą miała moja córka. Ta sama walizka ostatnio weszła na pokład, bez żadnych problemów w Polsce i w Irlandii. Powiedz, gdzie tu sens i szukaj jakichś wzorców. Nigdy nie wiadomo.
  • Odpowiedz
@WiewiurPL: weź swoją walizkę i udaj się na lotnisko. przy stanowiskach odprawy zawsze jest stojak, gdzie możesz przetestować czy się zmieści.

I pamiętaj, że limit 10kg, to w Ryanair tak naprawdę 10,99kg ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@WiewiurPL: Ja proponuje sie nie przejmowac, nawet na ta Twoja walizke nie zwroca uwagi. A jak lecisz z ryanair to mozesz miec za darmo druga mniejsza torbe ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@WiewiurPL: Pamiętaj, że możesz mieć plecak i bagaż podręczny. O ile plecak nie jest jakiś olbrzymi jak na wycieczke w góry to nawet na niego nie popatrzą. Co do wymiaru walizki to tak jak mówią mirki - zależy od obsługi, chociaż ja zawsze podróżuję z dużo większą walizką niż dopuszczalne i nigdy mnie jeszcze nei zatrzymali ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@gurken: Sam pracowalem dlugo na tym stanowisku co babeczka i wiem, ze nie można (a od tego czasu zasady sie nie zmienily na 100%) Chyba ze Twoja sytuacja wydarzyła sie dawny czas temu lub w innej linii niz Ryan( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz