Wpis z mikrobloga

#rio2016 #polska #boldupy

241 paralitykow. 11 medali w tym tylko 3 w najcennijszych dyscyplinach męskich jedno srebro dwa brązy. Brak zwycięstw drużynowych. Brak zwycięstw w najważniejszych dyscyplinach olimpisjkich. Te wszystkie federacje i zwiazki sportowe sprywatyzować i niech sobie sami finansują wojaże. Ja oczekuje efektów a nie zapewnień paralitykow, ze sie starają. 3 męskie medale... Na 38 milionowy naród bez złotego. Hanba.
  • 16
@mistrz_tekkena
Polacy stanowią mniej niż jeden procent ludności świata, a medali zdobyli więcej niż jeden procent spośród wszystkich dostępnych.
Poza tym klasyfikacja medalowa nie oddaje w pełni rzeczywistej siły danego kraju. W klasyfikacji punktowej mamy 20 miejsce. Ciekawe w jakiej dziedzinie życia jesteśmy na 20 miejscu na świecie?
@mistrz_tekkena
Po pierwsze to głód i analfabetyzm to była prawda może 30 lat temu, a po drugie w biednych krajach jest większa motywacja do sportu bo to często jedyna droga wygrania się z biedy.
@mistrz_tekkena:
12 latek z Białorusi, Kazachstanu, czy Azerbejdżanu znacznie częściej podejmuje się kariery sportowej, niż 12latek z Polski. W żaden inny sposób nie jest w stanie czegoś osiągnąć, a w dodatku jest podziwiany. U nas ma wiele innych sposobów na osiąganie sukcesów, także finansowych. Mnóstwo kompletów medali jest rozdawanych w sportach siłowych: boks, zapasy, ciężary itp. Zobacz kto z Polski jedzie na olimpiadę w tych sportach - nie są to dzieci
@mistrz_tekkena: ja myślałem że igrzyska ogląda się głównie dla rozrywki, a nie dla późniejszego bóldupienia 'hurrdurr jesteśmy #!$%@?'. Nawet jeśli, to co z tego?

Oglądałem mnóstwo dyscyplin, których zazwyczaj nigdy w życiu bym nie włączył. Skoki do wody, taekwondo, gimnastyka artystyczna, badminton... i dobrze się bawiłem, patrząc jak inni potrafią robić trzy i pół salta w przód w pozycji kucznej skacząc z 10m, jak szybkie są akcje w badmintonie, jak gimnastyczki
@mistrz_tekkena miejsca na podium sa tylko 3 a w sumie 2 albo tylko nawet jedno bo wiadomo ze Niemcy, Brazylia, Usa, Jamajka medale na 100% zdobędą. Wiec wszystkie pozostałe kraje biorące udział w igrzgskach sa w takiej samej sytuacji i nie wiem dlaczego niby Polska miala zajmować pozostałe miejsca medalowe kiedy np. Dania jedzie na igrzyska tylko po medal w recznej a serbia w siatkę.