Wpis z mikrobloga

Z racji tego że postanowiłem sprzedać mojego golfa zacząłem szukać następnego auta. Główne kryteria to:

-benzyna
-RWD, 4x4
-coupe, sedan
-do ~25000 zł
-minimum 230 KM
-R6, V6, V8

No i po przejrzeniu setek ofert wybrałem dwa modele

Mercedes CLK 430 W208 Avantgarde 279 KM

BMW E46 330i coupe 231 KM, (m pakiet obowiązkowo)

No i tu się zastanawiam, BMW wygląda trochę młodziej od Mercedesa ale znowu znaleźć coś sensownego w tych pieniądzach bez przeszłości wypadkowej to jest cud, no i jeździ tego w #!$%@? a CLK 430 tak często spotykane nie jest.

Co sądzicie, jest jeszcze jakaś alternatywa dla tych dwóch modeli ?

A no i nie jestem sebixem, szukam po prostu jakiejś mocnej zabawki do pojeżdżenia wieczorem i w weekendy.

#motoryzacja #pytanie #kupautozmikro
  • 16
@wujogm: CLK części są tanie, dużo zamiennych z W210 i W202, silnik 430 raczej nie awaryjny, skrzynia 5 biegów automat też nie do zajechania, celuj roczniki z końca produkcji i z pełnym wypasem czyli Command, elektryka i te sprawy
@valdo: Myślałem nad A4 ale tam znaleźć coś w oryginale to już w ogóle dramat. No i te 3.0 też szału nie robi jeżeli chodzi o osiągi.

Budżet mam z zapasem do 35000 no ale wiadomo że wkład jakiś na początku też musi być.
@wujogm: Co do E46 z tym silnikiem i do tego 4x4 to nie bardzo znajdziesz w takiej cenie w Polsce :( Kumpel ponad rok szukał jakiegoś fajnego egzemplarza, w końcu zapłacił firmie, która zajmuje się szukaniem takich samochodów w Niemczech. Kupił w końcu ten egzemplarz i wysłał od razu na 3 miesiące do mechanika/blacharza itd. Odbiera chyba w przyszłym miesiącu.
@XTas: Nie no jak BMW to RWD, te 4x4 to bardziej mi chodziło żeby np quattro było zamiast napędu na przód w jakimś a4 czy a6 bo o takich autach w przypływie desperacji też już myślałem
@benzdriver: No cóż, tę serię Mercedesów trzeba po prostu uczcić minutą ciszy, ale wcześniejsze / późniejsze modele robią robotę.

@wujogm: Z zapasem do 35k to serio bym szedł w to Subaru. Na zadbane E46 w 330ci szanse dalej znikome. Natomiast ciekawie prezentuje się Mercedes, bo tu w tym budżecie można znaleźć jakiegoś W209 280 / 350
@valdo: Myślałem też nad W203 po lifcie, w209 też ciekawa propozycja, później przejrzę co można znaleźć za te pieniądze.

Subaru odpada, raz się przejechałem modelem z 2002 roku i o ile wrażenia z jazdy pozytywne to niski komfort i to surowe wykończenie wnętrza mnie skutecznie zniechęciły. Tego samego doświadczyłem w maździe 3 mps, świetne osiągi ale jazda tym dłużej niż dwie godziny to po prostu udręka, zwłaszcza że ja potrzebuję auto
@wujogm: koniecznie musi być przynajmniej 6 cylindrów? Może S3 8l? Bardzo wygodne jak na tą klasę samochodu. Po założeniu downpipe'a, wymianie wtrysków na większe i strojeniu można mieć pod 280km. Za 25k można szukać zadbanej z końca produkcji. Do tego haldex i pancerne zawieszenie. Jak do tej pory to właśnie s3 jeździło mi się najlepiej na codzień.
@wujogm: Ja bym celował w W203, e46 jak poszukasz to też dorwiesz. Przemyśl jeszcze temat e39 poliftowego. Ten samochód się prowadzi prawie jak E46, nie czuć jego wielkości, a często są mniej zajeżdżone. Za 25k to już spokojnie dorwies 530i albo 540i. W Subaru bym się nie pakował, to super auto ale w środku wykonane jak lanos, nie wiem czy po wydaniu 30k nie byłbym zły na siebie, że siedzę otoczony
@Myrzyn: Miałem już A3 8l, później bardzo krótko s3 przed liftem, teraz mam dupowóz gulfa iv 2.3, rozważałem TT 3.2 ale już mi się znudziła ta płyta podłogowa, wszystko to jedno i to samo :D

Myślę jeszcze nad jakimś hatchbackiem, golf V 2.0 GTI (fwd i tfsi więc na 90% odpada ) albo 8p 3.2 v6 quattro no ale to znowu prawie to samo co wcześniej ujeżdżałem.

@nokio: E39 530i
@wujogm: Tak, dlatego najlepiej ustawić subskrypcję z powiadomieniami na OLX w promieniu np do 150km i jak się pojawi to jechać, ja tak kupiłem swoją :)

A Focusa w ST lub nawet RS nie dorwie sie w tych pieniadzach?