Wpis z mikrobloga

Mirki, co robić, jak żyć? Angielski umiem dosyć prymitywnie, ale dogadam się chyba z każdym. Nie wystarcza to jednak do czytania książek czy dłuższych artykułów po angielsku. Pamiętam tylko podstawowe czasy (present simple/continious, past simple, future simple) i tylko nimi się posługuję, więc dosyć prymitywnie. Słówka też dosyć prymitywne. Chcę podszkolić swój angielski, żeby móc oglądać filmy po angielsku i czytać dłuższe artykuły i książki. No i z racji tego, że lubię ligę angielską zależy mi na tym, żeby móc zrozumieć tych cholernych Anglików. Ludzi bez ich akcentu raczej rozumiem. Od czego zacząć? Jakieś kursy e-learningowe? #pytanie #angielski #jezykiobce
  • 28
Sporo dodalem. Codziennie cos tam wrzuce plus 4 ksiazki cale. Slowa ktore mi teraz pokazuje na bialo to ponad 11k czyli te ktore znam. Ogolnie
zasob slownictwa sie poprawil po takim czytaniu. Wiele slow rozpoznaje takich co wczesniej nie znalem.
@szakal555
@bedels: ale nie rozumiem , klikam slowo, pozniej musze kliknac slownik np diki,google zeby znalazlo tlumaczenie bo od razu nie wyswietla, slowo zolte to to ktorego nie rozumiem. Co to sa te liczby od 1-5 ?
a ptaszek czy to kolko przekreslone? hmm ja mam dodane 2 slowniki i musze klikac w ,,all dictionares'' i pozniej wchodzic na dodatkowa strone dlugo to trwa.

A gdzie sie cwiczy te slowka pozniej?