Wpis z mikrobloga

Mirki, co robić, jak żyć? Angielski umiem dosyć prymitywnie, ale dogadam się chyba z każdym. Nie wystarcza to jednak do czytania książek czy dłuższych artykułów po angielsku. Pamiętam tylko podstawowe czasy (present simple/continious, past simple, future simple) i tylko nimi się posługuję, więc dosyć prymitywnie. Słówka też dosyć prymitywne. Chcę podszkolić swój angielski, żeby móc oglądać filmy po angielsku i czytać dłuższe artykuły i książki. No i z racji tego, że lubię ligę angielską zależy mi na tym, żeby móc zrozumieć tych cholernych Anglików. Ludzi bez ich akcentu raczej rozumiem. Od czego zacząć? Jakieś kursy e-learningowe? #pytanie #angielski #jezykiobce
  • 28
@jojko: ale to jest najszybsza metoda, uczysz sie jezyka poprzez zapamiętywanie zwrotów dzieki temu nie muszisz zwracac uwagi na czasy a jak bedziesz chcial ulozyc inne zdanie to z doswiadczenia bedziesz umial zlozyc bez wiekszych problemów np. ostatnio gadajac z wtedy jeszcze nieznajomą kolezanka palnalem zdanie

so you are the girl i've been told to take care of

ja nawet nie mam pojecia czy jest poprawne (pewnie jest gdzies maly blad)
@szakal555: Nie to kompletnie coś innego. Na tej stronie robisz sobie bazę słów które znasz a które nie. Przykładowo importujesz artykuł, czytasz i zaznaczasz których słów nie znasz(ma wbudowane słowniki to od razu po kliknięciu na słowo wymowa i tłumaczenie), tych których nie zaznaczyłeś to znasz. Potem dajesz inny artykuł i te słowa które wczesniej zaznaczyłeś ze nie znasz są podświetlone. W ten sposób widzisz te same słowa w różnych kontekstach
@bedels: o kurde zajebiste, czegos takiego szukalem.Zarejestrowalem sie na tym kiedsy ale myslalem ze to cos jak duolingo i nawet nie przejrzalem :/ a wlasnie artykuly czytam i nie wszystko zawsze rozumiem. uzywam vocably - tlunmaczy slowka jak sie 2 razy kliknie. Tutaj sprawdza np znajomosc slowek w formie fiszek czy cos?
@szakal555: Jest też dodatek do chroma, że nie trzeba importować tylko odrazu podswietla wszystkie słowa w przeglądrace które umiesz a które nie, ale tego nie testowałem jeszcze.
@szakal555: Być może wersja basic ma takie ograniczenia. Za dużo się na niej nie poszaleje: tutaj są różnice: https://www.lingq.com/signup/
Ogólnie w ustawieniach profilu musisz powypełniać jaki jest twój native język i powinno pokazywać tłumaczenia. A jak czegoś nie ma bo to bierze z google translate to tam do wyboru jest jeszcze sporo innych słowników.