Wpis z mikrobloga

Ej, #getinbank wyslal mi nowa karte (stara konczy sie na koniec sierpnia)

zero info w bankowowsci o tym poza tym ze w kartach mam opcje aktywacji nowej karty

nie dzwonili nic a nic a zawsze jak mi sie lokata skonczy i przez 3 dni nie wrzuce pieniedzy na nowa to dzwonia od razu albo jak mi sie troszke pieniadzow marnuje poza lokatami i kontami oszczednosciowymi

w skrzynce nic nie ma (karta jest na bankowowsci internetowej od dwoch tygodni okolo)

nie mam info czy przyjdzie do szkrzynki czy do drzwi ale nie moge czekac bo we wtorek wyjezdzam a infolinia dopiero jutro od rana?

wyrobia mi karte od reki w oddziale a tamta wyrzuca z systemu? czy wysla nowa jesli pwoiedzmy byl listonosz #!$%@? nie zostawil awizo i nie dzwonil do drzwi mimo ze ktos byl? albo jak ktos ze skrzynki #!$%@? list to co wtedy?

#pomocy #banki #bankowosc
  • 6
@pieczywowewiadrze:

a co jesli byla i ktos wyciagnal sobie dla zartu?

A wysyłają ją aktywną? Bo jak nie to nieaktywną kartą nie zapłacisz, ale i tak dobrze się skontaktować z infolinią bo może jednak trzeba zastrzegać. Podejrzewam że od momentu wysyłki poczta ma 2 tygodnie na doręczenie.

nie mam info czy przyjdzie do szkrzynki czy do drzwi

Zwykłym, do skrzynki, prawie na pewno. Byłbym bardzo, bardzo zaskoczony gdyby poszło poleconym.

wyrobia
@pieczywowewiadrze: 2 tygodnie to właśnie czas maksymalny w jakim karta powinna dojść, z reguły jest to w przeciągu maks. 5 dni roboczych, jak ktoś wziął to nic i tak z nią nie zrobi bo jest nieaktywna, najlepiej dzwonić do banku, z tego co się orientuję getin był w stanie na miejscu wydawać karty, może teraz też tak jest w niektórych placówkach
@pieczywowewiadrze: w niektórych placówkach sieci własnej mają drukarki i można kartę wyrobić od ręki. Tę która nie doszła należy zastrzec to nie będzie Ci wisieć w bankowości. Żaden bank jak wysyła nową kartę to nie dzwoni w tej sprawie do klienta. Jeśli nie doszła lub ktoś ją zabrał to i tak jest bezużyteczna do momentu aktywacji ;)