Wpis z mikrobloga

#eu4

Mirki, jak oddam swoje cory rywalowi, który też ma tam cory to mi poleci po Power Projection? Pytam bo zawsze jak gram Anglią to Francja tak dostaje po pysku, że aż mi się ich żal robi i z litości się zastanawiam czy im nie oddać prowincji z południowej Francji... Te prowincje i tak dają mi tylko manpower, bo kasy jako GB ma się tyle, że nie da się tego wydać.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Khaine: Pierwszy raz słyszę, żeby ktoś chciał oddawać cory swojemu rywalowi :O
Wyczytałem coś takiego "Losing provinces to a rival gives -2 power projection per basetax, decaying by +1 per year.", ale IMO odnosi się to do utraty provki w wojnie.
  • Odpowiedz
@Shadovek: Lubię balans w Europie, jestem j----ą Wielką Brytanią. Siedzę na wyspach i patrzę czy mapa ładnie wygląda. Jak Hiszpania dochodzi pod Orlean a Burgundia puka do Paryża to coś jest nie tak. Francja w dłuższej perspektywie to jedyny godny rywal dla GB, Hiszpania prawie zawsze sama się załamie. Najpierw dostaną brutalne obrzezanie (odpadnie im Naplet w rewolucji) a potem kolonie każą im s--------ć (jak dotąd zawsze to robiły). I
  • Odpowiedz
@Khaine: Nie wiem co Ty masz za Hiszpanię w swoich grach, ale przy mojej ostatniej większej kampanii to właśnie oni i ich kolonie sprawiali mi najwięcej problemów 40 lat przed zakończeniem gry.
  • Odpowiedz
@MrPen: U mnie zawsze tracą kolonie po jednym pojedynczym w-------u od byle kogo. Wystarczy dobre WE im nabić i Naplet odpada a kolonie zaczynają spiskować.
  • Odpowiedz