Wpis z mikrobloga

@kalinowski5: Wymieniałem kilka tygodni temu, z tego co pamiętam to wymiana (z robocizną) tarcz i klocków na TRW to ~600zł.
Olej i filtr to 100-150zł z robocizną.
Filtr powietrza z 50zł, wymiana to grosze, 5 minut roboty :p

Także no z 750-850 w zależności od serwisu pewnie, w Katowicach raczej ta dolna granica.
@kalinowski5: Jeżeli nie jest to wersja OPC to cena wzięta ultra z kosmosu. Za tyle zrobisz to w ASO i pewnie jeszcze zostanie.
Na topowych częściach (ATE, Mann / Knecht, Motul) nie powinno przekroczyć 800 zł.
@enforcer: E? Olej za 150 z wymianą? Poważnie? Biedronkowym rzepakiem zalewasz silnik? Nawet przy koszcie oleju z beczki sprawa wydaje się być mało opłacalna, jeśli samochodem chcesz pojeździć parę ładnych lat.

Jeśli do samochodu wlewasz olej, który kosztuje mniej, niż dobry sok, to nie ma się co dziwić, że potem są przygody z eksploatacją silnika przy wymianie oleju raz na 20 000.

@kalinowski5: @Moris299: @TypowyPolskiFaszysta: @Arahan:

A
@kalinowski5: w astrze j - za tarcze brembo + klocki zapłaciłem 500zł z robocizną, olej z filtrem to okolice 150zł, filtr powietrza też nie powinno być dużo, chyba ze jest kabinowy - to w miarę dobre węglowe w okolicach 100zł są.
Robiłem w Krakowie.
@kowzan: Bez porządnych kluczy i zestawu do wyciskania tłoczków wróżę bardzo fajną wymianę pod blokiem... A jak coś jest #!$%@? rdzą to już szczególnie sama przyjemność.

A z tymi olejami to jest taki pic na wode, że szkoda gadać. Zmieniłem Edga za 40zł za litr na Specola 15zł/litr i jedyną różnice jaką widzę to więcej kasy w portfelu, ktore mogę przeznaczyć na częstsze wymiany oleju i płukanie silnika.
@kalinowski5: Policzyłem ceny detaliczne w InterCars dla jednego z najdroższych cywilnych modeli Astry H 1.9 CDTI 150 KM, na najbardziej topowych elementach wyszło:

tarcze ATE - 300 zł
klocki ATE - 177 zł
f. oleju Mann - 50 zł
f. powietrza Mann - 62 zł
Olej Motul Specific Dexos2 5W30 5L - 224 zł

RAZEM: 813 zł

Przy takim rachunku za części, dołożenie 300 PLN za robociznę to rozbój (mechanik kupując
E? Olej za 150 z wymianą? Poważnie? Biedronkowym rzepakiem zalewasz silnik? Nawet przy koszcie oleju z beczki sprawa wydaje się być mało opłacalna


@kowzan: Głupoty gadasz srogie. W serwisie, który wchodzi w skład firmy w której pracuję lejemy Castrola Edge 5W30 z beczki w cenie 35 zł za litr, przy zakupie filtra i oleju w naszym serwisie wymiana gratis. Jeśli nie jeździ się BMW lub Mercem to nawet na tak drogim
@valdo: Jak będziesz miał czas to napisz conieco, bo im więcej czytałem rewelacji o olejach na różnych forach tym byłem bardziej przekonany, że jak kupie dobry olej to będą takie efekty, że nawet sąsiada auto zacznie ciszej pracować ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Kejran: Tu nie o to chodzi. Dobry olej to taki, który przede wszystkim szybko dociera do wszystkich elementów silnika.

Wiesz jaka jest różnica czasowa dojścia do 100% smarowania po rozruchu dla dobrego oleju 5W30/40, a 15W40? 40 sekund. O tyle dłużej rozprowadza się olej mineralny o lepkości 15W40.

Pomimo tego, sporo ludzi woli katować swoje - już i tak na pół martwe - maszyny takim olejem.

Jak będę miał kawałek weny
@valdo: Nie mam dobrej opinii o Castrolu. Zalałem nim 2 ze swoich samochodów raz w życiu i nie popełnię tego błędu nigdy więcej.
Jedak pozostanę przy produktach Motula w Fordzie, a w pozostałych autach Millers albo Liqui Molly.
@kowzan Castrola dałem jako przykład bo wśród popularnych smarowideł jest najdroższy.

Ja aktualnie mam w 3 autach Motula, w jednym Liqui Moly i jestem zadowolony.