Wpis z mikrobloga

Mireczki. Proszę o pomoc a sprawa dotyczy kupna modemu lte i anteny lte. jedno i drugie musi z sobą współgrać oraz antena musi być strasznie mocna a to dlatego iż do najbliższego nadajnika jest z 10 kilometrów( moja lokalizacja Mireczki. Proszę o pomoc a sprawa dotyczy kupna modemu lte i anteny lte. jedno i drugie musi z sobą współgrać oraz antena musi być strasznie mocna a to dlatego iż do najbliższego nadajnika jest z 10 kilometrów(moj dom http://beta.btsearch.pl/?dataSource=locations&network=&standards=gsm%2Cumts&bands=¢er=53.056406%2C21.819225&zoom=14 ) do tej pory korzystam z takiej anteny (ta z zdjęcia) i mam już jej serdecznie dość zasieg jest bo kiedys byla ta 1 kreska (połączenie bylo stabilne) ale pobieranie oscylowalo w okolicach 550kb/s w ciagu dnia w nocy tez okolo 550kb/s, a teraz zasiegu mam 2-3 kreski ( a połączenie jest strasznie niestabilne) a pobierania w dzien max 100kb/s a najlepsze jest to ze antena jest 10 m nad ziemią. W związku z moją umową internetu mogę odbierać lte(( wedlug mapy jestem na granicy lte)myślę jak dam mocną antenę to powinno lte ściągać) i na tym mi bardzo zalezy bo jak na razie pobieranie w ciągu dnia wynoszące 200kb/s to szczyt marzeń.

MIRECZKI POMÓŻCIE ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#informatyka #lte #internet #sieci #internetmobilny #pomocy #problem
Polaczek3096 - Mireczki. Proszę o pomoc a sprawa dotyczy kupna modemu lte i anteny lt...

źródło: comment_UWiVa0HwQZLoB8sAVWybdPHJXcPePxdC.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
u lte i anteny lte. jedno i drugie musi z sobą współgrać oraz antena musi być strasznie mocna a to dlatego iż do najbliższego nadajnika jest z 10 kilometrów(moj dom http://beta.btsearch.pl/?dataSource=locations&network=&standards=gsm%2Cumts&bands=¢er=53.056406%2C21.819225&zoom=14) do tej pory korzystam z takiej anteny (ta z zdjęcia) i mam już jej serdecznie dość zas


@Polaczek3096: Dobra antena to podstawa, tu nie ma co żałować i dobierać na styk, tylko brać najmocniejszą
  • Odpowiedz
@Polaczek3096: Mam modem zte mf28d, a że mieszkam na wsi (do nadajnika 7km) to antene kupiłem h4g
Wcześniej nie łapało mi w ogóle 4g (zależy mi na lte, bo używając 3g mam limit 40GB, a po lte jest bez limitu) a teraz mam 3 z 5 kresek LTE, download na poziomie 10-12Mbps
Jak antena przekręci się o stopień-dwa to jest lipa, bo spada do 1-2Mbps, kwestia dobrego ustawienia
Visavis - @Polaczek3096: Mam modem zte mf28d, a że mieszkam na wsi (do nadajnika 7km)...

źródło: comment_evg9pcYa8d0vlETb01R4w8Jys5xstyrs.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Polaczek3096: Nie warto w to inwestowac IMO jak do najblizszego BTSa masz az 10 km. Mocna antena i modem na wlasnosc to spory wydatek, przejdz sie po operatorach, wiem, ze PLUS/CP daje zestaw internetu ODU/IDU na testy, mozesz to oddac po 7 dniach. Raz,ze jak sie zdecydujesz to sprzet jest na wypozyczenie i nie placisz bajonskich sum,jakos sie tam amortyzuje z miesieczna oplata za uslugi, dwa, ze serwis dozywotni.
  • Odpowiedz
@Polaczek3096: To zainteresuj się technologią CDMA - ona jest stworzona do tego typu rozwiązań. LTE to jest technologia mobilna dla zapewnienia Internetu dla poruszających się terminali w niewielkich odległościach od BTSów. Po drugie - gdzienet.pl - może masz tam jakiegoś operatora. Z jakiego rejonu polski jestes?
  • Odpowiedz